Із Криму продовжують переганяти техніку, що була задіяна на будівництві Керченського мосту / Фото
3 лютого через КПВВ «Каланчак» з окупованого Криму на вільну територію України перевезли сім самоскидів. За інформацією активістів ГФ «Аскер», у Криму ця техніка була задіяна на роботах з будівництва Керченського мосту. Власники компаній, які використовували та володіють цією технікою, належать до родини колишнього заступника глави Укравтодору Валерія Фалюша.
Про чергове перекидання важкої техніки із окупованого Криму повідомила Евеліна Аріфова, заступниця керівника Громадського формування «Аскер», передає Центр журналістських розслідувань.
«У ніч на неділю через КПВВ проїхали сім самоскидів з номерними знаками серії АЕ, які належать компанії "Дніпропром-М". За інформацією ГФ "Аскер", ці авто неодноразово бачили в Криму, коли вони возили матеріали на будівництво Керченського мосту. Номери ми опізнали — це ті ж номери», — повідомила Евеліна Аріфова.
ТОВ «Дніпропром-М» зареєстроване у місті Дніпро. Його власниками є Андрій Телесай, Наталя та Владислав Фалюші.
За свідченням аскерівців, на автомобілях, які переганялись із Криму, були наліпки компанії «Крым Магистраль строй».
«Можливо, українська техніка працювала під прикриттям цієї компанії "Крым магистраль строй" в Криму. Найближчим часом планують вивезти ще 13 одиниць техніки цієї компанії», — повідомила Евеліна Аріфова.
На знімку одного з автомобілів, що переганялись із Криму, який ГФ «Аскер» надало, на капоті видно наліпку логотипу ТОВ «Крым магистраль строй», який можна побачити на сайті російської компанії. «Крым магистраль строй» є одним із фаворитів тендерів на дорожнє будівництва у Криму. Попри затримки із виплатою заробітної плати і невчасно виконані роботи, вже отримала підряди майже на 1,2 мільярди рублів.
Фото громадського формування «Аскер», investigator.org.ua
Дніпровська і сімферопольська компанії пов’язані через своїх засновників, які є однією родиною.
ТОВ «Крым Магистраль Строй» було зареєстроване у Сімферополі у жовтні 2014 року, основним видом діяльності є будівництво магістральних доріг. У компанії два засновники: московське ТОВ «Спецрегионснаб», що записане на Антона Нестерова (є керівником кількох фірм попереднього власника Берієва) та Валерій Фалюш, який був зареєстрований як співвласник російської компанії рік тому, 9 лютого 2017 року. Валерій Фалюш є близьким родичем співвласників українського ТОВ «Дніпропром-М»: він є чоловіком Наталії Фалюш, батьком Владислава Фалюша та тестем Андрія Телесая.
Валерій Фалюш — колишній заступник глави Державної служби автодоріг України (2004 — 2010 рік). У 2014 році балотувався до ВР України від партії «Відродження» (№ 8 у списку).
Андрій Телесай у телефонній розмові з кореспондентом Центру журналістських розслідувань підтвердив, що техніка належить «Дніпропром-М», а Валерій Фалюш є його тестем. Водночас переконував, що вони мають погані стосунки, тож самоскиди повертати було важко. Також Телесай повідомив, що перекидання техніки з окупованого Криму відбувалось під наглядом СБУ.
«Я забрав свою техніку, я воював за неї, вибивав. Я забрав свою техніку, яка повинна бути тут. Тут нічого незаконного немає, тут усе під наглядом СБУ і правоохоронних органів. З мого боку ніякого порушення немає. Був договір оренди на три роки або десь так. Не міг забрати, бо договір оренди тільки закінчився», — сказав Телесай.
Родина Валерія Фалюша має у Криму ще один бізнес: Наталія Фалюш, її син Владислав та донька Юлія Фалюші є засновниками та власниками ТОВ «Золота середина». Це алуштинска компанія, основним видом діяльності якої у реєстрі РФ значиться діяльність із надання інших місць для тимчасового проживання. Як правило, такий КВЕД мають суб’єкти готельного бізнесу.
В українському реєстрі знаходиться більш ніж півтора десятки компаній, співвласниками яких є Наталія, Владислав і Юлія Фалюші та її чоловік Андрій Телесай. Компанії, якими володіє рідня колишнього високопосадовця Укравтодору, є фаворитами будівельних тендерів на рідній Дніпропетровщині.
Фото громадського формування «Аскер», investigator.org.ua
Активісти ГФ «Аскер» зафіксували перекидання з окупованого півострова більше 40 одиниць спецтехніки для будівництва. З червня 2017 року через КПВВ «Чонгар» переводяться самоскиди ПрАТ «Коммунтранс». Техніку переганяють ТОВ «Дор-строй». Обидві компанії відомі завдяки мільярдним підрядам у дорожному будівництві: «Коммунтранс» відносять до структури бізнесорбіти колишнього генпрокурора Віктора Пшонки, а «Дор-строй» — до компаній, які контролює колишній керівник «Укравтодору» Володимир Демішкан. Обидва — з числа найближчих соратників Віктора Януковича.
Ще на цю тему
- 24.02.2022 Росія заблокувала виїзд з тимчасово окупованого Криму - Чубаров
- 23.02.2022 В «КрымSOS» рассказали о ситуации на КПВВ на административной границе между Крымом и материковой Украиной
- 15.02.2022 На КПВВ «Каланчак» та «Чонгар» запустили безкоштовні автобуси до адмінмежі з Кримом за 4,2 млн грн
- 12.01.2022 Французький телеканал пояснив, чому зобразив на мапі Крим «російським» – посольство України
- 11.01.2022 Адмінмежу з окупованим Кримом за 2021 рік перетнули 663 тис громадян
- 06.01.2022 За рік українські прикордонники пропустили в Крим і назад понад 660 тисяч людей
- 04.01.2022 Українські прикордонники розповіли, яким у Новий рік був пасажиропотік до Криму і назад
- 09.12.2021 На КПВВ «Чонгар» запрацював інтроскоп для перевірки багажу
- 07.12.2021 З сайту ETSON вилучили карту з «російським» Кримом
- 06.12.2021 Прикордонники ставлять рентгенотелевізійні інтроскопи на адмінмежі з Кримом
- 22.11.2021 На админкордоні з окупованим Кримом більше немає митниці — Кориневич
- 15.11.2021 Украина выйдет на свои границы в Крыму и на Донбассе – Резников