Президента Молдови можуть притягнути до відповідальності за відмову підписувати закон
Президента Молдови Ігоря Додона можуть притягнути до відповідальності через відмову підписувати ряд законів, хоча Конституція вимагає цього.
Про це заявив віце-голова Демократичної партії, колишній міністр юстиції Володимир Чеботар, повідомляє УНН із посиланням на Ziarul national.
Чеботар вважає, що занадто багато порушень вже накопичено, і є всі передумови для того, щоб глава держави переслідувався за “узурпацію влади у державі”.
“Я думаю, що в даний час накопичено достатньо справ, які можна кваліфікувати як узурпацію державної влади президентом. Ці справи можуть бути розслідувані, а потім президент підлягатиме кримінальному переслідуванню. Він буде нести відповідальність. Це те, що я думаю як юрист. Я не виношу ніяких вироків чи рішень, але у мене складається враження, що це питання може виникнути”, - заявив Володимир Чеботар.
“У мене є питання до Президента, до президентської установи, яку я поважаю. Здається, що Ігор Додон теж шанує президентську установу, принаймні, ми її поважаємо. Однак іноді я дещо не розумію. Як можна дозволяти собі таку поведінку стосовно президентської установи, стосовно себе? Як ви можете робити такі політичні шоу? Я не розумію”, — сказав Чеботар на одному з телеканалів.
Віце-голова Демократичної партії провів паралель між Ігорем Додоном та президентом Румунії Клаусом Йоханнісом.
“Також Президент Румунії не бажає підписувати деякі укази, але він знає, що це його обов’язок відповідно до Конституції. Він намагається вести переговори, знаходити політичні компроміси, але виконує свій обов’язок. Я навіть не знаю, скільки разів цей цирк ще повториться”, — додав Чоботорі.
Сам Додон у вівторок заявив, що не має наміру стверджувати чотири законопроекти, схвалені парламентом, та готовий оскаржити їх у Конституційному суді.
“Є мінімум чотири законопроекти, які я не готовий схвалити. Це святкування Дня Європи 9 травня, коли ми відзначаємо День Перемоги, передача території колишнього республіканського стадіону під будівництво нового посольства США, новий кодекс про телерадіомовлення і ще є законопроект про карабінерів, прийнятий у першому читанні. Очевидно, що я не підпишу ці закони та звернуся до КС”, — повідомив він на телеканалі “НТВ-Молдова”.
Нагадаємо, 24 вересня Конституційний суд Молдови вчергове тимчасово відсторонив від посади президента Ігоря Додона.
Рішення Конституційного суду пов’язане з тим, що І.Додон відмовився затвердити нових міністрів.
Голова парламенту Молдови Андріан Канду стверджує, що наступний парламент, можливо, виступить за ще більше спрощення інституту президента країни.
Ще на цю тему
- 18.11.2024 «Грубо спотворює реальність»: МЗС Молдови закликало посла Росії припинити поширювати брехню
- 12.11.2024 Молдова висловила протест Росії через втручання у вибори та російські дрони
- 06.11.2024 Росія викликала посла Молдови: скаржиться на "дискримінацію"
- 04.11.2024 Євросоюз привітав Санду із перемогою на президентських виборах у Молдові
- 25.10.2024 Санду звернулась до виборців та інституцій: "Майбутнє країни під загрозою"
- 21.10.2024 Санду закликала виборців інших кандидатів підтримати її в другому турі
- 09.10.2024 Європарламент засудив російське втручання у Молдові
- 09.10.2024 Майя Санду не прийшла на президентські дебати у Молдові
- 22.08.2024 Президентка Молдови оголосила, що позмагається за другий термін
- 20.08.2024 Санду пояснила молдованам, чому не можна ігнорувати референдум щодо ЄС
- 16.08.2024 У Молдові призупинили діяльність проросійської партії олігарха-втікача Шора
- 15.08.2024 До Молдови завітають канцлер Німеччини і президенти країн Балтії