Свідками у справі проти активіста Кримської солідарності виявилися кримські "журналісти"
У середу в окупованому Криму розглядали адміністративну справу відносно активіста "Кримської солідарності" Нурі Абдурашитова, обвинуваченого в тому, що він проводив зйомку з приміщення "Київського районного суду".
Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook, передає Укрінформ.
Засідання перенесли - чекають позиції "прокурора" і показань кримських журналістів Віктора Лященка та Ксенії Кліміної, що свідчили проти активіста.
"Мировий суддя, яка розглядає адміністративне провадження щодо Нурі Абдурашитова, обвинуваченого по частині 2 статті 17.3 КоАП РФ, за зйомку в коридорі Київського районного суду, відклала розгляд справи на 14.30 15 лютого. Суддя задовольнила клопотання про участь державного обвинувача в розгляді і відклала його для запрошення прокурора ", - написав Наумлюк.
За його словами, в якості учасника процесу в «суді» був присутній "пристав" Олександр Холодков, що склав протокол на Абдурашитова.
В ході засідання "суддя" заявила про своє бажання допитати всіх заявлених у справі свідків, у тому числі свідків обвинувачення - журналістів МІА «Россия сегодня» Віктора Лященка та кореспондента «Вести Крым» Ксенії Кліміної.
Щодо Климіної, зокрема, було сказано, що вказаний нею телефон не є кримським, у зв'язку з чим "знайти її не представляється можливим".
У попередньому пості Наумлюка докладно розповідається, що інцидент в коридорі "Київського районного суду" стався 6 грудня 2018 року під час засідання у справі адвоката Еміля Курбедінова, обвинуваченого в "розповсюдженні у Facebook символіки забороненої організації".
"Біля рамок металошукачів служби судових приставів скупчилися люди, виникла тиснява. У натовпі були активісти, які прийшли підтримати Курбедінова, журналісти і «журналісти». Коли почалася тиснява, Нурі Абдурашитов, активіст «Кримської солідарності», що висвітлює судове засідання у справі Курбедінова, дістав телефон і став знімати те, що відбувається і дії судових приставів. Його відразу ж було затримано і складено протокол про адміністративне правопорушення, посилаючись на заборону зйомки в приміщенні суду", - пояснив Наумлюк.
Він уточнив, що в цей час вів зйомку "не тільки Абдурашитов, а й деякі оператори російських і кримських телеканалів, але їм претензій висунуто не було".
"Зате свідками «правопорушення» виступили журналіст МІА «Россия сегодня» Віктор Лященко та кореспондент «Вести Крым» Ксенія Кліміна", - наголосив Наумлюк.
Ще на цю тему
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому