Прем'єрка Румунії звинуватила ЄС у подвійних стандартах
Прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле звинуватила західноєвропейських лідерів у подвійних стандартах через критику її країни за корупцію та придушення антиурядових протестів.
Про це пише Politico, повідомляє Європейська Правда.
Денчіле заявила, що корупція також є проблемою у Західній Європі, і зазначила, що серед лідерів ЄС не було жодного протесту через сутички між французькими поліцейськими та демонстрантами руху "Жовті жилети".
"Румунія не має права робити те, що можуть робити інші країни", - заявила політик.
Румунія зіткнулася з новою критикою з боку Європейської комісії та Європейського парламенту останніми місяцями, яка відображає думку про те, що східноєвропейська країна відступає від боротьби з корупцією та рухається тим женеліберальним шляху, як-то Польща та Угорщина. Утім, Денчіле відкидає порівняння з цими двома східноєвропейськими країнами.
"Я бачила, що сталося з "жовтими жилетами" у Франції. Ніхто не виявив жодної реакції. Це подвійний стандарт. Я не бачила, щоб хтось прийшов до Європарламенту і сказав: "Ми хочемо резолюції щодо Франції", - пояснила прем'єрка.
Критики звинувачують правлячих соціал-демократів (PSD) у спробах проштовхнути правові зміни, які послаблюють незалежність судової влади, та допомогти політикам, звинуваченим у корупції, зокрема вищих посадових осіб PSD, таких як голова партії Лівіу Драгня.
Денчіле також вважає несправедливим, що її країна і Болгарія є єдиними, які підлягають антикорупційному моніторингу через щорічний звіт Європейської комісії.
І Румунія, і Болгарія, коли вони приєдналися до Євросоюзу 2007 року, повинні були підписати так званий Механізм співпраці та перевірки, який контролює і допомагає впроваджувати судові реформи для боротьби з корупцією.
"Зазначено, що цей механізм має на меті допомогти Румунії та Болгарії. У ньому йдеться про корупцію. Я бачила дуже великі корупційні дії і в Голландії, я бачила їх у Франції, бачила їх у Німеччині. Ніхто ніколи не просив про запровадження такого механізму", - поскаржилася прем'єр-міністр.
Ще на цю тему
- 02.09.2024 Румунія змінила номінацію на єврокомісара: висуває кандидатку
- 04.09.2020 Європейська Комісія надасть Румунії понад 875 мільйонів євро на перший етап будівництва автостради Сібіу-Пітешть
- 12.11.2019 Комітет Європарламенту затвердив кандидатури комісарів Румунії, Франції і Угорщини
- 06.11.2019 Уряд Румунії висунув двох кандидатів у Єврокомісію
- 05.11.2019 У Румунії визначилися з кандидатурою єврокомісара
- 26.07.2019 Міжнародне агентство з атомної енергетики очолив представник Румунії
- 22.07.2019 Франція підтримає кандидатуру Лаури Кодруце Ковесі з Румунії на посаду головного прокурора ЄС
- 19.06.2019 Головою третьої за величиною політичної групи у Європарламенті став екс-прем’єр Румунії
- 13.05.2019 ЄС застеріг Румунію через проблеми з верховенством права
- 04.04.2019 Європарламент знову закликав призначити прокурором ЄС кандидатку від Румунії
- 27.02.2019 Комітет Європарламенту обрав румунку Ковеші кандидатом на посаду прокурора ЄС
- 31.01.2019 У Румунії глави МЗС країн ЄС обговорять свою позицію щодо Венесуели