Посол Ірану прокоментував відмову країни голосувати за "кримську" резолюцію ООН
Іран підтримує територіальну цілісність України на основі міжнародного права і не здійснив у політичному плані жодних дій, які порушували б суверенітет нашої держави.
Про це на прес-конференції у вівторок, 5 лютого, заявив посол Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехр Мораді, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Із самого початку конфлікту між Україною та Росією ми завжди керувалися нормами міжнародного права, підтримували і підтримуємо територіальну цілісність України. Ми неодноразо нагадували представникам наших ділових кіл, іранським бізнесменам, щоб вони не приїздили до Криму без погодження з відповідними органами України... В політичному плані ми не здійснювали жодних дій, які порушували б суверенітет України... Ми маємо близькі відносини і з Російською Федерацією, але вони ніколи не впливали на добрі взаємовідносини між Іраном та Україною", - сказав Мораді.
Коментуючи голосування представників Ірану проти запропонованої Україною резолюцію Генасамблеї ООН про проблему мілітаризації Росією Криму та акваторій Азовського і Чорного морів, дипломат нагадав, що українська сторона "протягом 15 років голосувала за антиіранські резолюції щодо прав людини, проекти яких готують Сполучені Штати і Канада".
За словами Мораді, США і Канада "заплющують очі на питання прав людини у багатьох країнах світу і дивляться лише на Іран". У цьому контексті він висловив жаль, що Україна також голосує в ООН за ці антиіранські резолюції.
"Проте ми розуміємо той обсяг взаємовідносин, який має Україна з цими державами, і ні в якому разі не акцентуємо уваги у наших двосторонніх взаєминах на питаннях голосування, а намагаємося зробити все, щоб це не ставало на перешкоді нашим стосункам. Що стосується нашого голосування в грудні 2018 року, то це не було наше голосування проти України, це просто було виявом нашої позициії відносно такого роду актів на міжнародній арені", - запевнив посол Ірану.
Він поінформував, що після цього голосування представництво Ірану в Нью-Йорку дало пояснення українській стороні, чому воно голосувало саме таким чином.
"Подібні пояснення ми даємо лише дружнім нам країнам", - акцентував дипломат.
Як повідомлялося, 18 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила запропоновану Україною резолюцію про проблему мілітаризації Росією Криму та акваторій Азовського і Чорного морів. За документ проголосували 66 країн, проти – 19, 72 утрималися.
Зокрема, проти голосували Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Куба, КНДР, Іран, Лаос, М'янма, Нікарагуа, Російська Федерація, Сербія, Південний Судан, Судан, Сирія, Узбекистан, Венесуела і Зімбабве.
Ще на цю тему
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму