У Євросоюзі вважають, що СБУ потребує негайної реформи
Функції СБУ повинні бути обмежені питаннями контррозвідки, контртероризму та захистом державної таємниці.
Про це заявила заступник голови Представництва Європейського Союзу в Україні Анніка Вайдеманн під час VI зустрічі парламентсько-громадської платформи "На шляху до належного врядування: п'ять років реформ у секторі цивільної безпеки України", повідомляє Укрінформ.
"Відсутність реформ у СБУ перешкоджає укріпленню довіри до подальшої інтеграції України до західних країн. СБУ терміново потрібна інституційна реформа відповідно до основних та передових євроатлантичних методів і стандартів. Реформи мають відбуватись відповідно до нового закону ”Про національну безпеку України", - заявила Вайдеманн.
На її думку, функції СБУ в новому законі “Про Службу безпеки України” повинні бути обмежені питаннями контррозвідки, контртероризму та захистом державної таємниці. Водночас Служба безпеки повинна бути позбавлена нинішніх функцій у сфері економічної та організованої злочинності. “Зазвичай це не притаманні функції в західних країнах для служб безпеки”, - наголосила заступник голови Представництва ЄС в Україні.
Аналізуючи інші реформи в Україні, Вайдеманн відзначила, що за останні роки країна має значні досягнення у сфері верховенства права, водночас зазначила, що такі реформи є дуже масштабними і не можуть бути закінчені протягом 2-3 років.
"Зараз важливо забезпечити належну реалізацію (реформ — ред.) та розв'язати деякі питання для того, щоб Україна могла скористатися перевагами цих реформ. Це питання включає в себе вдосконалення процесу відбору та переатестації суддів, у тому числі шляхом розроблення численних чітких методик оцінювань та введення критерію об'єктивного оцінювання етики та доброчесності суддів", - заявила представник ЄС, додавши, що попри створені нові судові структури оновлення судового корпусу так і не відбулося.
Реформування, за словами Вайдеманн, потребують і органи прокуратури, де зміни до сьогодні були лише фрагментарними.
Вона висловила сподівання, що новообраний Президент Володимир Зеленський буде підтримувати європейську та євроатлантичну інтеграцію України та буде готовий боротись з корупцією, проводити судову реформу.
Ще на цю тему
- 18.12.2024 Рада прийняла за основу закон про множинне громадянство
- 09.09.2024 В Україні змінили назви двох міністерств
- 21.08.2024 Верховна Рада підтримала ратифікацію Римського статуту
- 26.09.2023 США надіслали Україні перелік реформ, необхідних для подальшої допомоги – ЗМІ
- 10.01.2023 Посли G7 нагадали, що призначення 8 нових членів ВРП потрібне для руху України в ЄС
- 23.09.2021 Кабмин Украины вводит плату за пользование дорогами для грузовиков
- 05.01.2021 Канада допоможе Україні створити доктрину Нацгвардії за стандартами НАТО
- 23.04.2020 Боррель нагадав, яких саме реформ Євросоюз очікує від України
- 16.01.2020 Британія та агентство USAID нададуть Україні €4,6 млн на медичну реформу
- 11.10.2019 Сьогодні інституції ЄС презентують проєкти в Україні на 2019-2021 роки
- 11.10.2019 Україна та Литва обговорили організацію Міжнародної конференції з реформ у Вільнюсі
- 27.09.2019 Судреформа, боротьба з корупцією і деолігархізація: у МВФ назвали вимоги до України