У Росії хочуть контролювати контакти вчених із іноземцями
Міністерство вищої освіти й науки РФ в липні розіслало в підвідомчі організації рекомендації щодо контактів із іноземними та міжнародними організаціями та прийому іноземних громадян.
Про відповідний наказ пише "Московський комсомолець", а газета "Троїцький варіант" публікує скани документа, повідомляє "Meduza", передає УП.
Наказ, що робить жорсткішими правила контактів із іноземцями, передбачає, що російські наукові організації повинні будуть за 5 днів повідомити Міносвіти про заплановані зустрічі із зарубіжними колегами, надавши список учасників.
Як ідеться у документі, на зустрічі з іноземцем повинні бути присутніми щонайменше двоє російських вчених, а контакти із зарубіжними колегами у неробочий час можливі лише з дозволу керівництва.
Після зустрічі від вчених вимагають скласти звіт із коротким описом розмови, приклавши до нього скани паспортів учасників.
У рекомендаціях російського міністерства йдеться, що при відвідуванні наукових організацій іноземці можуть використовувати записувальні та копіювальні пристрої "лише у випадках, передбачених міжнародними договорами РФ".
Завідувач лабораторією Управління складними системами Інституту проблем машинознавства РАН Олександр Фрадков у відкритому листі на ім'я голови Міністерства освіти й науки РФ зазначив, що цей пункт "викликає особливий подив".
Чи означає ця вимога, що тепер, наприклад, у учасників міжнародних конференцій доведеться "відбирати годинник, телефон та інші технічні пристрої (мабуть, і кулькову ручку теж)", пише він.
Фрадков називає наказ непродуманим і просить міністра вищої освіти й науки Михайла Котюкова покарати співробітників, які підготували його.
А науковий журналіст Ірина Якутенко написала у Facebook, що "наука не буває "російською" й "іноземною", адже це завжди плід спільних зусиль".
Ініціативу Міністерства освіти та науки вона порівнює з обмеженнями на контакти з іноземцями, що існували за часів СРСР.
Ще на цю тему
- 16.11.2024 У Фінляндії вважають, що шпигуни РФ все частіше видають себе за журналістів і дослідників
- 11.11.2024 Російську церкву у Швеції підозрюють у співпраці з розвідкою РФ
- 09.11.2024 Шпионское судно РФ заметили возле авианосца США у берегов НАТО
- 09.11.2024 В Азербайджане вынесли приговор журналистке за шпионаж на РФ
- 23.10.2024 Росія та Іран готують насильницькі протести в США: дані американської розвідки
- 15.10.2024 У Німеччині розповіли про шпигунську діяльність Росії на території країни
- 07.10.2024 Розвідка РФ завербувала депутата парламенту Ірландії для пропаганди, - Politico
- 04.10.2024 У США заблокували 41 інтернет-домен, пов’язаний із російською розвідкою
- 26.09.2024 Німецькі ЗМІ: російськи судна можуть збирати дані про критичну інфраструктуру у Балтійському морі
- 14.09.2024 США оприлюднять докази участі RT в операціях російської розвідки – CNN
- 13.09.2024 Кремль покарав співробітників британського посольства через «шпигунство»
- 30.08.2024 У Швеції фіксують, що російські шпигуни частіше запускають дрони над оборонними об'єктами