Російські силові відомства доповнюють одне одного в захисті енергетичної і транспортної інфраструктури в Чорному морі — експерт
Для забезпечення захисту критичної енергетичної і транспортної інфраструктури в Чорному морі росіяни притягають сили і засоби не тільки ЧФ РФ, але і Федеральної служби військ Національної гвардії.
Росія вже має надмірну концентрацію сил і засобів не тільки в районі Керченської протоки, а й у всьому Азово-Чорноморському басейні. Силовий захист по лінії різних російських відомств у зоні окупованої росіянами Керченської протоки демонструється у ЗМІ. Тобто російські силові відомства доповнюють одне одного в захисті критичної енергетичної та транспортної інфраструктури, що цілком зрозуміло. Очевидно, це пов'язано з можливістю вихопити додаткове бюджетне фінансування, але не тільки. Практично — це легальний, як вважають у Москві, спосіб силової експансії в регіоні під приводом необхідності захисту критичної інфраструктури "на далеких підступах".
Про це у своїй статті для DT.UA пише Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", передає ZN,UA.
За його словами, показово, що до забезпечення захисту критичної енергетичної й транспортної інфраструктури в Чорному морі росіяни залучають сили й засоби не тільки ЧФ РФ, а й Федеральної служби військ Національної гвардії (Росгвардія). Так, наприклад, 26 червня 2019 року відбулася спеціальна нарада представників Державної думи РФ, міністерств і відомств під керівництвом головнокомандувача військами Росгвардії В.Золотова.
Нарада присвячувалася питанню забезпечення безпеки транспортного мостового переходу через Керченську протоку, енергетичного мосту і газопроводу по дну протоки, що прокладені з Краснодарського краю до окупованого Криму. Вирішено до кінця поточного року розв'язати всі законодавчі питання, щоб "наділити Росгвардію всіма необхідними повноваженнями". "Має бути міцна впевненість, що жоден плавзасіб, жоден безпілотний літальний апарат (БПЛА), жоден плавець чи диверсант не зможе пройти через акваторію…" — йшлося на нараді, за повідомленнями ЗМІ.
Ще на цю тему
- 09.04.2025 ПАРЄ засуджує інформаційне втручання Росії у безпеку Європи та вибори по всьому світу
- 08.04.2025 Литва и Латвия закупят в Финляндии многоцелевые ракетные катера
- 08.04.2025 Данія планує збудувати понад 20 військових кораблів
- 08.04.2025 Евродепутат: Поддержка Украины — это не благотворительность, а инвестиция в нашу собственную безопасность
- 07.04.2025 Командующий ВМСУ уверен в способности Украины контролировать морское перемирие в случае его достижения
- 04.04.2025 Україні мають бути надані гарантії безпеки, які не дозволять путіну атакувати – Рютте
- 04.04.2025 В Києві проходить зустріч щодо розміщення військового контингенту в Україні
- 03.04.2025 У Румунії вийшов розгромний аудит щодо укриттів цивільного захисту
- 03.04.2025 ЗМІ: США уперше проігнорують "Рамштайн"
- 02.04.2025 «Коаліція охочих» збирається у штаб-квартирі НАТО 10 квітня, «Рамштайн» – 11 квітня
- 02.04.2025 У Греції планують витратити 25 млрд євро на модернізацію оборонного сектору
- 02.04.2025 У Британії під загрозою тюрми вимагатимуть реєстрації всіх, хто працює на уряд РФ