ЄС рішуче засуджує агресію Росії та закликає "розблокувати" Азовське море
Росія має забезпечити безперешкодний і вільний прохід суден до Азовського моря.
Про це йдеться у заяві Європейського Союзу щодо продовження агресії Росії проти України, виголошеній на засіданні Постійної ради ОБСЄ 21 листопада у Відні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Ми беремо до уваги повернення Росією на початку цього тижня трьох українських кораблів, захоплених у Чорному морі майже рік тому під час невиправдного акту застосування сили біля Керченської протоки. Ці кораблі ніколи не мали бути захоплені. Їх повернення давно назріло, зокрема, з огляду на наказ Міжнародного трибуналу з морського права. Ми залишаємось послідовними та наполегливими у своїх закликах до Росії забезпечити безперешкодний та вільний прохід до Азовського моря у відповідності до міжнародного права", - йдеться у заяві.
ЄС укотре нагадав про свою непохитну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України у межах її міжнародно визнаних кордонів і закликав Росію робити те саме.
"Ми закликаємо Росію дотримуватися цих засадничих принципів, на які вона неодноразово посилалася, а також своїми діями та публічними заявами сприяти стабілізації ситуації і не допускати кроків, які суперечать цим принципам. Ми рішуче засуджуємо явне порушення суверенітету та територіальної цілісності України актами агресії з боку збройних сил Росії від лютого 2014 року, а також незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополь Російською Федерацією, яке ми не будемо визнавати. Європейський Союз залишатиметься відданим повному виконанню своєї політики невизнання, зокрема за допомогою обмежувальних заходів", - йдеться у заяві.
Як повідомлялося раніше, 25 листопада 2018 року російські кораблі в Керченській протоці атакували українські катери "Бердянськ", "Нікополь" і буксир "Яни Капу", які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя. Під час агресивних дій Росії 24 українських моряків було захоплено в полон, троє з них дістали поранення.
Міжнародний трибунал з морського права 25 травня 2019 року зобов'язав Росію негайно звільнити всіх моряків, а також повернути Україні кораблі.
7 вересня між Україною і Росією відбувся обмін у форматі 35 на 35, в рамках якого було звільнено 24 полонених моряків.
Читайте також: НАТО нарощує зусилля щодо безпеки у Чорному морі – Столтенберг
18 листопада 2019 року в акваторії Чорного моря було розпочато процес повернення українських кораблів, і 22 листопада вони зайшли у порт Очаків.
У Міноборони України заявили, що з повернутих кораблів були демонтовані деякі засоби зв'язку, навігаційне обладнання, а також сантехніка (унітази), плафони і розетки.
Ще на цю тему
- 04.01.2025 В окупованому Криму змінили начальника місцевого управління ФСБ
- 02.01.2025 Путін зробив кримську зрадницю «заслуженим юристом РФ»
- 27.12.2024 Окупанти готують пропагандистський телеміст до річниці Ялтинської конференції – ЦНС
- 06.12.2024 Тамила Ташева стала народным депутатом Украины
- 05.12.2024 Окупанти засудили жителя Керчі до 15 років позбавлення волі за нібито співпрацю з СБУ
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення