Чотири країни закликали Росію “розблокувати” Азовське море
Міністри закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, Литви - Лінас Лінкявічюс, Швеції - Анн Лінде та України - Вадим Пристайко закликали РФ поважати міжнародне право та його основні принципи і забезпечити безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі.
Про це йдеться у спільній заяві, опублікованій на сайті МЗС України, передає Укрінформ.
Зазначається, що міністри нагадують про незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності, єдності та незалежності України в межах міжнародно визнаних кордонів.
"Ми закликаємо Росію поважати міжнародне право та основоположні принципи та відмовитися від дій, які суперечать цим принципам. Ми категорично засуджуємо чітке порушення суверенітету та територіальної цілісності України, здійснене шляхом актів агресії російськими збройними силами з лютого 2014 р., та спроби незаконної анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, яку ми не визнаємо. Ми залишаємося відданими політиці невизнання, у т.ч. шляхом обмежувальних заходів", - йдеться у документі.
Крім того, міністри позитивно оцінили наполегливі зусилля України розв’язати конфлікт на Донбасі, спричинений триваючою російською агресією, мирним шляхом на користь Українського народу та Європи у цілому. Вони підкреслили важливість досягнення тривалого політичного рішення конфлікту на основі повного виконання Мінських домовленостей та закликали Росію повною мірою визнати свою відповідальність у цьому зв’язку.
"Міністри наголошують на невід’ємному праві кожної країни приймати рішення щодо пріоритетів своєї політики, у т.ч. щодо безпекових питань. Нещодавні парламентські вибори продемонстрували переважну підтримку виборцями євроатлантичних прагнень України та надали новому Уряду сильний мандат для продовження масштабних реформ. Успіх цих реформ буде мати вирішальне значення у закладенні основи для процвітаючої та мирної України, що міцно інтегрувалася серед європейських демократій та сповідує наші спільні європейські цінності, у т.ч. демократію, права людини, гендерну рівність та верховенство права. Ми готові підтримати Україну у цих зусиллях, у т.ч. в рамках Східного партнерства", - наголошується у заяві.
У контексті повернення Україні кораблів, які було незаконно захоплено Росією у 2018 р., міністри також закликали Російську Федерацію виконати свої міжнародні зобов’язання, забезпечивши безперешкодний доступ до українських портів у Азовському морі та свободу навігації.
Ще на цю тему
- 04.01.2025 В окупованому Криму змінили начальника місцевого управління ФСБ
- 02.01.2025 Путін зробив кримську зрадницю «заслуженим юристом РФ»
- 27.12.2024 Окупанти готують пропагандистський телеміст до річниці Ялтинської конференції – ЦНС
- 06.12.2024 Тамила Ташева стала народным депутатом Украины
- 05.12.2024 Окупанти засудили жителя Керчі до 15 років позбавлення волі за нібито співпрацю з СБУ
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення