Фігуранта "Хізб ут-Тахрір" утримують в палаті психіатричної лікарні, де немає опалення
Трьох фігурантів другоъ сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" Ремзі Бекірова, Рустема Шейхалієва і Османа Аріфмеметова помістили в психіатричну лікарню для проведення експертиз.
Як пише ZN,UA, про це передає "Крим.Реалії".
За словами адвоката Едема Семедляєва, їх помістили в різні палати. При цьому в палаті, в якій утримують Аріфмеметова, немає електромережі.
"За умовами утримання, Ремзі (Бекіров – ред.) передав, що у Османа (Арифмеметова – ред.) дуже холодна палата. Він спить взагалі в куртці і шапці. Очевидно, і ходить він там у куртці і шапці. Перебувають вони весь час під наглядом, що їх, звичайно, дуже пригнічує. Тим більше, сусіди, з якими вони утримуються, це ймовірні вбивці, насильники", – повідомив Семедляєв.
За словами адвоката, співробітники лікарні задають кримчанам загальні питання.
"Найчастіше про дитинство, навчання, були травми. Спочатку вони намагалися спілкуватися щодо кримінальної справи, але зараз таких питань не задають. Лікарі вже, мабуть, навчені досвідом, що хлопці одразу такі питання відсікають", – зазначив адвокат.
Ремзі Бекірова, Рустема Шейхалиева і Османа Арифмеметова затримали під час масових обшуків і арештів в окупованому Сімферополі 27 березня. Росія звинувачує їх у "тероризмі" та "екстремізмі" за активну проукраїнську і громадянську позицію.
Обвинуваченими у цій справі проходять 25 активістів, майже усі вони (23 людини) вивезені до російських СІЗО й утримуються у Ростові-на-Дону, Таганрозі та Шахтах. Раім Айвазов утримується в ізоляторі Сімферополя, місцезнаходження Едема Яячікова невідоме – після обшуків й затримань він зник безвісти.
Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".
Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".
Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.
Ще на цю тему
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому