ЗМІ: Ахметов все ще зберігає контроль над туристичним бізнесом в Криму
Найбагатша людина України Рінат Ахметов зберігає контроль над дитячим табором "Берег", санаторієм "Ай-Даніль" і резиденцією "Новий Кучук-Кой" в анексованому Криму в обхід санкцій Євросоюзу.
Про це стало відомо під час спільного розслідування "Настоящего Времени" і антикорупційного проекту "Муніципальний сканер". Розслідування, яке велося майже два роки, отримало назву "Кримський архів", пише Економічна правда.
Санаторій "Ай-Даніль" контролює колишній менеджер маріупольського заводу ім. Ілліча (який належить Ахметову). Це підприємство сфери відпочинку регулярно укладає державні контракти з компаніями, які знаходяться під персональними санкціями ЄС (наприклад, з "дочками" російської "Транснєфті", яка з 2014 року знаходиться під санкціями ЄС і США), йдеться в розслідуванні.
Сам санаторій зареєстрували в російському реєстрі через лондонську компанію в жовтні 2014 року – через кілька місяців після введення санкцій.
Резиденція "Новий Кучук-Кой" після анексії стала належати тільки-но зареєстрованій ТОВ "Старвіста Крим" – її кінцевим бенефіціаром через кілька кіпрських компаній також є Рінат Ахметов.
Через те, що власники побудували на території резиденції басейн і будинок, що заборонено через статус земель, що знаходяться під охороною, російська адміністрація в Криму завела на компанію справу.
Також Ахметов як і раніше контролює другий за розміром після "Артека" дитячий табір "Берег", виявили журналісти. ТОВ "ДОЛ "Берег" зареєструвалося в російському реєстрі в 2015 році, а належить через кілька кіпрських і українську компанії також Ахметову.
З 2016 року ТОВ "ДОЛ "Берег" уклало п'ять держконтрактів з підконтрольними Росії структурами – Міністерством освіти Криму та Управлінням молоді Сімферополя. Загальна сума контрактів – майже 120 мільйонів російських рублів, тобто 1,8 млн доларів за нинішнім курсом.
Кіпрська влада по суті на запит видання про можливе порушення санкцій не відповіли і порадили звернутися до компанії безпосередньо. У холдингу Ахметова SCM наполягають, що бізнесмен не має відношення до цих об'єктів, тому що їх "націоналізувала Росія".
Але інформація в документах це не підтверджує. У дитячому таборі "Берег" "Настоящему Времени" підтвердили, що Ахметов не переставав зберігати контроль над компанією і ніякої "тимчасової адміністрації" в цю бізнес-структуру російська влада анексованого Криму не призначала.
Ще на цю тему
- 01.05.2025 Євросоюз ніколи не визнає Крим частиною РФ – Кая Каллас
- 26.04.2025 Долю Криму вирішуватимуть лише Україна та його корінний народ – Чубаров в ООН
- 26.04.2025 Зеленський відреагував на нові висловлювання Трампа про Крим
- 24.04.2025 Російський суд продовжив політв’язню Коломійцю перебування в депортцентрі ще на 90 днів
- 24.04.2025 МЗС Литви: Ставлячи під сумнів статус Криму – ми відкриваємо пекло
- 24.04.2025 FT: статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу в НАТО
- 22.04.2025 Оккупанты обещают построить яхтенные марины в Евпатории и Ялте
- 22.04.2025 Чубаров: адміністрація Трампа «тестує» владу України вкиданнями на тему територіальних поступок
- 12.04.2025 Кримський політв’язень Лимешко не зміг вийти на свободу після відбуття 8 років незаконного увʼязнення в РФ. Чому?
- 17.03.2025 Туреччина в 11 річницю псевдореферендуму у Криму підтримала територіальну цілісність України
- 24.01.2025 Зеленський призначив нового постпреда президента у Криму
- 04.01.2025 В окупованому Криму змінили начальника місцевого управління ФСБ