МЗС відреагувало на резолюцію ООН щодо порушення прав людини в окупованому Криму
Міністерство закордонних справ України привітало ухвалення на 74-й сесії Генеральної асамблеї OOН оновленої і посиленої резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та міста Севастополь, Україна", закликавши Росію забезпечити безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій, включаючи СММ ОБСЄ.
Про це йдеться у заяві МЗС України, поширеній сьогодні, передає УНН.
"Ми вдячні партнерам за рішучу підтримку української ініціативи і подальшої консолідації політики невизнання анексії Кримського півострова. Прийнятий ГА ООН документ – це черговий вияв наполегливості міжнародної спільноти у питанні захисту основоположних свобод та прав людини, принципів та норм міжнародного права", - йдеться у заяві МЗС.
Як вказали в українському зовнішньополітичному відомстві, прикметно, що в резолюції ГА ООН безпосередньо посилається на термін "агресія" стосовно протиправних дій РФ у Криму, наголошуючи, що набуття території або іншої переваги внаслідок агресії не може і не буде вважатися законним, та вимагаючи негайного повернення тимчасово окупованих територій.
"Асамблея також зафіксувала цілеспрямовану політику Росії зі зміни демографічної ситуації в Криму, що включає як переселення власного населення на територію незаконно окупованого півострова, так і використання репресивного законодавства як політичного інструменту для залякування, переслідування та витискування з Криму незгодних. Слід нагадати, що такі дії прямо заборонені міжнародним гуманітарним правом, зокрема IV Женевською конвенцією, Додатковим протоколом І до неї, а також тягнуть за собою відповідальність відповідно до норм Статуту Міжнародного кримінального суду 1998 року", - відзначили в ООН.
Також зауважується, що як засвідчили події у Третьому комітеті Генасамблеї 14 листопада і "відвертий шантаж з боку російської сторони на адресу іноземних держав із вимогою не голосувати за проєкт резолюції, Росія й сама усвідомлює невідворотність настання міжнародно-правової відповідальності за вчинені протиправні діяння".
"Вітаємо перепідтвердження Генеральною Асамблеєю заклику звільнити Еміра-Усеїна Куку, так само як і інших українських громадян, які незаконно утримуються Російською Федерацією. Успішними прикладами результативності міжнародної адвокації стало цьогорічне звільнення окремих кримських політичних в’язнів, в тому числі Олега Сенцова, Володимира Балуха, Олександра Кольченка", - додали у МЗС.
"Закликаємо Росію також прислухатися до міжнародної спільноти і забезпечити безперешкодний доступ міжнародних моніторингових місій, включаючи СММ ОБСЄ, і неурядових правозахисних організацій до тимчасово окупованого півострова, які б могли надати кваліфіковану оцінку дотримання державою-окупантом своїх зобов’язань за міжнародним правом, зокрема міжнародного гуманітарного права та прав людини", - зазначили в українському зовнішньополітичному відомстві.
Нагадаємо, 18 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію щодо порушення прав людини в окупованому Криму
Ще на цю тему
- 12.11.2024 В Крыму в октябре зафиксировали 17 незаконных арестов – КРЦ
- 25.10.2024 Окупанти в Криму посилюють тиск на "нескрєпні" релігійні конфесії
- 31.07.2024 У Криму засудили жінку у справі про вилиту в скриньку для голосування зеленку - ЗМІ
- 31.07.2024 Кримського політв'язня Абдулкадирова етапували до колонії в Архангельській області
- 26.06.2024 Україна домагатиметься компенсації від РФ постраждалим від порушень прав людини у Криму – Мінюст
- 03.05.2024 Рішення Комітету ООН дає можливість засудити Росію за виселення українців з Криму – Чубаров
- 01.05.2024 Нав’язування громадянства РФ жителям Криму є дискримінацією за національною ознакою та порушує права людини – Комітет ООН
- 18.03.2024 Amnesty International підготувала звіт про злочини РФ до десятої роковини анексії Криму
- 23.01.2024 В Крыму силовики РФ провели обыск у замглавы ЦИК Курултая крымскотатарского народа Назима Меметова
- 17.01.2024 Порушення прав людини в окупованому Криму: підсумки 2023 року
- 11.12.2023 У Криму за 2017-2023 роки зафіксовано 9 006 порушень прав людини – правозахисники
- 24.11.2023 Семьи крымских политзаключенных смогут получать денежную помощь от Украины – правозащитники