Генсекретар НАТО вважає, що світ близький до великого конфлікту
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив про небезпечність нового арсеналу Москви.
Він наголосив на єдності альянсу НАТО перед новою російською ядерною зброєю та складною ситуацією на Близькому Сході у своєму інтерв'ю для Der Spiegel, пише ZN,UA.
"Нові російські ракетні системи є дуже небезпечними. Вони мобільні, їх легко сховати і вони можуть дістатися до європейських міст з дуже невеликим часом попередження. Це знижує поріг використання ядерної зброї та збільшує ризик прорахунку", - розказав Єнс Столтенберг.
За його словами, НАТО не хоче розробляти більше ядерної зброї в Європі. Однак, альянс працює над посиленням роззброєння та контролю над озброєнням без відображення того, що робить Росія. "Наше стримування повинно залишатися надійним, а це означає пристосовуватися до нових обставин - в даному випадку до нової російської зброї".
В НАТО бачать, що Росія нарощує військову міць, але не хочуть міркувати про мотиви. В Альянсі впевнені,якщо на одного союзника нападуть, всі решта відгукнуться. США збільшують військову присутність у Європі, а НАТО має ядерний стримуючий механізм у Європі.
Столтенберг також зазначив, що НАТО незабаром може перейти до скорочення кількості своїх солдатів в Афганістані. Але спочатку має переконатись у відсутності загрози з боку талібів.
З іншого боку, альянс посилює свою навчальну місію в Іраку, для того утримувати ІДІЛ. "Ми в Іраку, щоб захистити себе від терористів. Донедавна так звана Ісламська держава контролювала територію, велику, як Великобританія. Це легко забути. В Іраку НАТО відіграє свої сили, Північна Америка та Європа співпрацюють. Ми працюємо разом у навчальній місії НАТО та в коаліції під керівництвом США, щоб перемогти терористичну групу ISIS", - зазначив він.
Раніше зазгачалось, що два російські стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 здійснили політ над акваторією Чорного моря. Бомбардувальники супроводжувалися винищувачами Збройних Сил РФ. У Міноборони Росії стверджують, що всі польоти нібито здійснюються відповідно до міжнародного права щодо використання повітряного простору.
Ще на цю тему
- 23.12.2024 Прем’єр Греції: У НАТО визначать розмір витрат на оборону після переговорів з Трампом
- 21.12.2024 НАТО придется сдерживать Россию еще 10-20 лет — глава эстонской разведки
- 21.12.2024 У НАТО відреагували на удар РФ по Києву, що пошкодив посольства кількох країн–членів
- 19.12.2024 Истребители НАТО перехватили самолеты РФ со сверхзвуковыми ракетами над Балтикой
- 17.12.2024 Финляндия обновляет стратегию безопасности с учетом рисков от РФ
- 17.12.2024 Росія підриває безпеку в Балтійському морі, випробовуючи НАТО — польський адмірал
- 07.12.2024 США розгорнули 80 тисяч військових у Європі для стримування Росії
- 05.12.2024 НАТО планує створення флоту дронів для захисту підводної інфраструктури у морях
- 05.12.2024 Міністри НАТО погодили активні заходи проти російського тіньового флоту – Рютте
- 29.11.2024 Росія може випробовувати відданість НАТО принципу про взаємну оборону — німецька розвідка
- 27.11.2024 Туск пропонує створити програму для захисту Балтійського моря від загроз РФ
- 27.11.2024 Греція виступила за посилення оборонної ролі ЄС та співпрацю з НАТО — Reuters