Der Spiegel: Перемир’я між Росією і Туреччиною лиш тимчасове
Володимир Путін і Раджеп Таїп Ердоган домовилися про режим припинення вогню в Ідлібі. Але обидва автократа досі ворогують в Сирії. Чи довго протримається їхня угода щодо Сирії?
Про це пише Der Spiegel, нагадуючи, що майже шість годин президенти Росії й Туреччини намагалися дійти згоди, з них три години вони спілкувалися особисто, повідомляє УНІАН.
В результаті з’явилося не нове рішення, а фактично поправки Москви до тих домовленостей з Анкарою, які вже були.
Від сьогодні в провінції Ідліб наступає режим припинення вогню. Вздовж стратегічно важливої траси М-4 буде створений так званий «коридор безпеки».
З 15 березня повинні початися спільні російсько-турецькі патрулювання в районі цієї траси. Фактично Росія може похвалитися тим, що закріпила новий статус-кво. Туреччина втратила частину територій, які контролювала ще на початку 2020 року. Ці території захопила армія режиму Башара Асада.
Контрольні пункти турецьких військ тепер будуть заблоковані. До того ж Москва тепер отримала доступ до важливої траси М-4, яку Анкара контролювала до кінця 2019 року.
Видання зауважує, що Росія поки не наполягає на тому, щоб Асад контролював всю територію Сирії. Але це не означає, що вона готова змиритися з довготривалим особливим статусом для Ідлібу. Швидше за все, перемир’я між Путіним і Ердоганом – це лише тимчасове рішення заморозити війну на півночі Сирії.
Також це сигнал автократів до Заходу в дусі: «Ми досі домовляємося без вас». Але Туреччина і Росія по-різному оцінюють поточну ситуацію. Тож небезпечна конфронтація між ними не виключена. Москва досі звинувачує Ердогана в тому, що він допомагає ісламістським бойовикам в Ідлібі.
Вбивство понад 30 турецьких солдатів в ході авіаудару, який приписують Асаду, Москва виставляє як «спосіб поставити Анкару на місце».
У свою чергу Ердоган досі вважає північ Сирії своєю зоною впливу. Він також вважає себе не просто тим, хто стримує Асада, а й захисником усіх, хто тікає від сирійського диктатора.
В четвер Ердоган наголосив, що саме Асад несе відповідальність за мільйони біженців. Мирне населення Ідлібу зітхне з полегшенням після припинення боїв. Але навряд чи близько мільйона біженців у прикордонних районах почнуть повертатися в провінцію. Путін і Ердоган укладали багато угод. Але виконували вони їх лише так, як їм було вигідно й зручно. Тож питання лише в тому, як довго протриває нинішнє припинення вогню.
Ще на цю тему
- 25.04.2023 В Анкаре рассказали об итогах четырехсторонней встречи по Сирии в Москве
- 05.02.2023 Глава Минобороны Турции анонсировал встречу с делегациями рф и Сирии в феврале
- 23.09.2021 Bloomberg: Эрдоган направил несколько тысяч военных в Сирию перед встречей с Путиным
- 28.12.2020 Туреччина перекинула в Сирію нові військові підрозділи
- 21.09.2020 Туреччина направила нову військову колону в Сирію
- 17.09.2020 В Сирии совершена атака на наблюдательныq пункт турецких военных
- 04.08.2020 Туреччина відправила в Сирію колону з 30 військових машин
- 29.07.2020 Турецкая артиллерия нанесла удар по российским позициям в Сирии – СМИ
- 22.07.2020 Ердоган: Туреччина залишиться у Сирії, поки сирійці не стануть вільними
- 15.07.2020 У Сирії напали на турецько-російський конвой / Відео
- 16.06.2020 Зрив турецько-російських переговорів: Боротьба за Лівію та Сирію загострюється
- 06.04.2020 Коронавирус: Турция сокращает перемещение войск в Сирии