Гуманітарної кризи з водою в Криму немає - постпред Зеленського в АРК
Кризи з питною водою для населення Криму немає, а забезпечувати нею війська держави-окупанта Україні не варто.
Таку свою позицію в коментарі Укрінформу оприлюднив постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.
«Моє особисте ставлення як громадянина України і нашої команди, яка зараз працює в Представництві Президента в АРК, таке: ми вважаємо, що питання відновлення водопостачання до Криму до деокупації ставити не варто», - заявив Кориневич.
Він звернув увагу на кілька аспектів. По-перше, за його даними, ніякої гуманітарної кризи щодо води на сьогодні в Криму немає. По-друге, РФ є державою-окупантом, що означає, що вона сама має забезпечувати всі потреби цієї території. По-третє, води для потреб цивільного населення у Криму вистачає, не вистачає її для військових баз, кількість яких збільшується, там само як і кількість їх контингенту, а також, мабуть, «для тих нових росіян, які приїжджають до Криму та Севастополя».
«РФ здійснює трансфер свого населення на тимчасово окуповану територію. Це системний воєнний злочин, за який хтось колись відповідатиме в Гаазі обов’язково», - переконаний постпред.
Свої висновки Представництво Президента базує на даних, отриманих від кримчан, які живуть на півострові постійно. Ці контакти не афішуються через питання безпеки для цих людей, адже держава-окупант може трактувати такі контакти України з її громадянами як «порушення своєї територіальної цілісності», - зауважив Кориневич. Він запевнив, що Київ має повну інформацію з місця, з півострова.
Як повідомлялося раніше, 12 березня у Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови №3207 “Про Заяву Верховної Ради України щодо спроб відновлення масштабного водопостачання по Північно-Кримському каналу до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та міста Севастополя та закликів про нібито потребу такого відновлення”.
Його авторами є група з 28 народних депутатів від фракцій “Голос”, “Слуга народу” та “Європейська солідарність”.
Як повідомлялося, 6 березня в ефірі програми "Право на владу" Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що воду в окупований Крим треба подавати, тому що там живуть українці, а Крим — це Україна. Пізніше у Facebook він уточнив, що "ми хотіли би подавати воду нашим громадянам, але не можемо і не маємо технічної змоги робити цього до деокупації півострова".
Ще на цю тему
- 31.10.2024 Приток воды в водохранилищах Южного берега Крыма побил 43-летний антирекорд – российские власти
- 23.10.2024 В Крыму перестало наполняться Кутузовское озеро – краевед
- 08.10.2024 Кримські водосховища втратили 17 мільйонів кубометрів води за місяць
- 16.09.2024 У Тайганському водосховищі в Криму не залишилося корисного обсягу води / Фото
- 03.09.2024 В Крыму пересохли две реки, это прекратило приток воды к двум водохранилищам – российские экологи
- 30.08.2024 Карьер у Белогорска нарушил местную гидрогеологию, однако добыча на нем не прекращается – активисты
- 28.08.2024 У Криму масово вимикають воду - ЗМІ
- 20.08.2024 «Теперь начинается эффект домино» – крымский краевед о пересыхании Биюк-Карасу
- 05.08.2024 В Криму у Білогірському водосховищі майже нема води / Фото
- 03.08.2024 У Криму вже восени може статися водна криза – експерт
- 01.08.2024 Из-за жары крымские водохранилища стремительно теряют влагу
- 04.07.2024 Запасы воды в крымских водохранилищах за месяц сократились на 18,8 млн кубометров