РФ продовжує незаконний видобуток на вкрадених в України морських родовищах під прикриттям кораблів ЧФ / Відео
Росія під прикриттям кораблів Чорноморського флоту РФ продовжує незаконний видобуток вуглеводнів в Чорному морі на газоконденсатних родовищах у виключній (морській) економічній зоні України за допомогою самопідйомних плавучих бурових установок, вкрадених у держпідприємства «Чорноморнафтогаз» під час окупації Криму.
Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, пише Центр журналістських розслідувань.
Як зазначається, під час планового патрулювання та здійснення контролю за дотриманням законодавства України в прилеглій та виключній (морській) економічній зоні тактична група кораблів Морської охорони Держприкордонслужби за підтримки прикордонної авіації обстежила, в тому числі, райони газоконденсатних родовищ.
«В Одеському родовищі виявлено та розпізнано самопідйомні плавучі бурові установки (СПБУ) «Україна», перейменована окупаційною владою анексованого Криму у «Крим-1», та СПБУ «Таврида». На обох бурових установках наявні ознаки продовження промислової діяльності, підняті прапори країни-агресора», – йдеться у повідомленні.
З наближенням до родовища на 5 морських миль спостережна вахта кораблів Морської охорони розпізнала ракетний катер Чорноморського флоту («Ивановец» – ред.), який патрулював поряд.
«На запит корабля Морської охорони про мету перебування військового корабля РФ у виключній (морській) економічній зоні України, той заявив, що здійснює в даному районі охорону економічної діяльності Російської Федерації та повідомив про обмеження щодо наближення до бурових платформ ближче 1 морської милі», – розповіли у Держприкордонслужбі.
Морська охорона продовжує фіксацію та збір інформації щодо здійснення незаконної економічної діяльності РФ у виключній (морській) економічній зоні України під прикриттям корабельно-катерного складу ЧФ РФ.
«Зауважимо, що матеріали, зібрані Морською охороною Держприкордонслужби в період з 2014 року вже покладено у доказову базу справи для розгляду третейським судом в Гаазі, яким визнано, що Росія незаконно експропріювала активи НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств», – наголосили у відомстві.
Як повідомлялось, Росія з часу окупації Криму в 2014 році незаконно видобула на захоплених у України родовищах на морському шельфі понад 10 млрд кубометрів газу. При цьому через міжнародні санкції відбувається падіння видобутку, оскільки РФ не може обслуговувати захоплене у України обладнання.
Ще на цю тему
- 11.10.2023 В Черноморском районе Крыма четыре населенных пункта полностью останутся без газа почти на трое суток – власти РФ
- 09.09.2022 Вишки «Чорноморнафтогазу» досі не запрацювали після червневих обстрілів ЗСУ
- 22.02.2022 Гаазький трибунал розпочинає слухання щодо компенсації Нафтогазу за втрачені об'єкти та вигоду в Криму
- 23.08.2021 В Крыму повредили газопровод. Ищут злоумышленников
- 19.05.2021 В Крыму заявили, что нашли газовые месторождения с запасами в «миллиарды кубов»
- 19.05.2021 РФ запустит проект по добыче газа из метановых гейзеров у берегов Крыма в 2024 году
- 06.05.2020 Севастополю нарисуют новый кольцевой газопровод за 33 миллиона рублей
- 23.12.2019 "Нафтогаз": Судебные претензии по активам в Крыму не входят в договор по газу
- 19.12.2019 Тарифы на газ в Крыму и Севастополе будут расти еще полтора года
- 13.11.2019 Московское "Юг-Бурение" пробурит разведскважину для Черноморнефтегаза в оккупированном Крыму
- 07.11.2019 «Крымтеплокоммунэнерго» задолжало «Черноморнефтегазу» более полумиллиарда рублей
- 18.10.2019 Тендер «Черноморнефтегаза» на разработку газового месторождения не состоялся