Пустити воду в Крим вже неможливо, вона затопить територію – експерт
Україна технологічно не зможе подати воду в окупований Росією Крим. Перешкодою слугують два сегментні затвори в 6 і 12 метрів заввишки.
Про це розповів начальник другого відділення управління Північно-Кримського каналу Іван Біган, передає ТСН, передає OBOZREVATEL. За його словами, кожен затвор має вагу 12 тонн. Обладнання для того, щоб їх підхопити, відсутнє.
"Тут немає підйомників. Тобто електро-механічного обладнання, яке піднімає затвори. Це й робить неможливим їх підняти. І далі ми побачимо, що тут стоять шандори, які теж на випадок аварійної ситуації заблокували доступ води. Кожна шандора – 6 тонн. Тобто вони стоять наглухо", – зазначив він.
Навіть більше, як стверджує видання, директор цього громаддя сам не знає – живий чи мертвий канал у самому Криму.
"Бо це лише здається: шлюз відкрив і вода тече. Насправді вздовж русла Кримського каналу є гігантські помпові станції, які піднімають мільйони кубів води високо вгору. Це водосховища, куди доставляють дніпровську воду. Є підземні тунелі. Є мости для води – так звані акведуки. Є гігантські труби, які здатні пропустити цю рукотворну річку. Та що говорити? Канал в одному місці навіть під річкою проклали. На 10-метровій глибині. І все це господарство обслуговували купа спеців, коштувало це Україні купу грошей. Що з цим усім зараз? І якщо навіть розбомбити літаками дамбу – вода просто заллє територію навколо", – сказано в матеріалі.
Як повідомлялося раніше:
Україна припинила постачання дніпровської води на півострів через Північно-Кримський канал після анексії Криму Росією в 2014 році.
Осінь 2019 року в Криму була вкрай посушливою. Протягом чотирьох місяців півострів залишався без дощів. Під час візиту до Севастополя президент Росії Володимир Путін визнав проблему водопостачання півострова.
5 лютого 2020 року російські медіа написали, що запасів води в Сімферополі вистачить ще на 104 дні. Стало відомо, що з 4 лютого в Сімферополі вже заборонені автомийки та сауни.
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров уточнив, що ситуація з водою в анексованому Криму навіть гірша, ніж пишуть російські ЗМІ. Втім, за його словами, проблема стосується тільки води для побутових потреб і господарської діяльності: "Жодної гуманітарної катастрофи немає".
11 лютого голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що подача води в Крим в обмін на виведення російських військ з Донбасу може стати "допустимим компромісом". Водночас депутат наголосив, що це "його особиста думка".
Слова Арахамії зумовили бурхливу дискусію як серед політиків, так і в соціальних мережах. Наприклад, Рефат Чубаров розкритикував позицію нардепа, а перший президент України Леонід Кравчук виступив за продаж води в Крим.
Ще на цю тему
- 31.10.2024 Приток воды в водохранилищах Южного берега Крыма побил 43-летний антирекорд – российские власти
- 23.10.2024 В Крыму перестало наполняться Кутузовское озеро – краевед
- 08.10.2024 Кримські водосховища втратили 17 мільйонів кубометрів води за місяць
- 16.09.2024 У Тайганському водосховищі в Криму не залишилося корисного обсягу води / Фото
- 03.09.2024 В Крыму пересохли две реки, это прекратило приток воды к двум водохранилищам – российские экологи
- 30.08.2024 Карьер у Белогорска нарушил местную гидрогеологию, однако добыча на нем не прекращается – активисты
- 28.08.2024 У Криму масово вимикають воду - ЗМІ
- 20.08.2024 «Теперь начинается эффект домино» – крымский краевед о пересыхании Биюк-Карасу
- 05.08.2024 В Криму у Білогірському водосховищі майже нема води / Фото
- 03.08.2024 У Криму вже восени може статися водна криза – експерт
- 01.08.2024 Из-за жары крымские водохранилища стремительно теряют влагу
- 04.07.2024 Запасы воды в крымских водохранилищах за месяц сократились на 18,8 млн кубометров