Справа про доступ ФСБ РФ до даних кримчан: завершено слідство щодо фігуранта-росіянина
Досудове розслідування у справі щодо громадянина РФ за підозрою у пособництві вчиненню державної зради завершено. Фігуранти цієї справи підозрюються у тому, що їхні дії дозволили ФСБ Росії, зокрема, отримувати доступ до даних абонентів, які перебувають на території окупованого Криму.
Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Офісу Генерального прокурора.
“...Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою громадянина Російської Федерації у пособництві у державній зраді громадянам України (ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 КК України)”, — сказано у повідомленні.
За даними слідства, власник однієї з найбільших українських компаній, що надає IT-послуги, за попередньою змовою із юристом цієї компанії та за пособництва громадянина РФ, який на території окупованого Криму зареєстрував юридичну особу, в інтересах ФСБ країни-окупанта, підключили телекомунікаційні мережі юридичної особи до Системи оперативно-розшукових заходів, що здійснює моніторинг та зберігання конфіденційних даних користувачів в мережі Інтернет на території півострова Крим.
Також вони надали доступ до мережі комплексу “Ревізор”, що призначений для блокування доступу до інформаційних ресурсів, контенту та сайтів в мережі Інтернет, перелік яких визначено “Роскомнадзором”, в тому числі офіційних державних інформаційних ресурсів України.
Зазначається, що розміщення обладнання та збереження на ньому даних надає можливість РФ і її спецслужбам отримувати доступ до конфіденційної інформації абонентів, що знаходяться на тимчасово окупованій території АР Крим. В подальшому їх використовують для виявлення та переслідування осіб, які не згодні зі зміною меж території України та окупацією Криму, а також для протидії законній діяльності правоохоронних та інших державних органів на території України.
"Наразі матеріали провадження відкриті стороні захисту для ознайомлення, після завершення якого обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, власнику та юристу однієї з найбільших холдингових компаній-провайдерів України повідомили про підозру у державні зраді, вони підозрюються у тому, що їхні дії дозволили ФСБ Росії, зокрема відслідковувати розмови абонентів, які перебувають на території окупованого Криму.
Ще на цю тему
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму