Україна подала в трибунал ООН меморандум щодо захоплення кораблів і моряків ВМСУ біля Керченської протоки
Міністерство закордонних справ України 22 травня подав до Міжнародного трибуналу з морського права ООН Меморандум проти Росії у справі про незаконне захоплення російськими військовими трьох кораблів та моряків ВМСУ в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року.
Рішення трибуналу очікується протягом 2022-2023 року.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, який призначений Агентом України в цій справі, пише Центр журналістських розслідувань.
«Сьогодні важливий день, до якого команда українських дипломатів та юристів-міжнародників готувалася майже рік. 22 травня 2020 року ми подали в Міжнародний морський трибунал Меморандум проти Російської Федерації у справі про незаконне затримання трьох кораблів Військово-Морського флоту України і 24 членів їх екіпажу», – написав Єнін.
Він зазначив що в документі вказані факти, докази, показання свідків щодо порушень Росією міжнародних конвенцій, що мали місце 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки.
Також, наголосив Єнін, у Меморандумі згадується переможне для України рішення, яким Міжнародний морський трибунал у 2019 році зобов’язав Росію звільнити незаконно захоплені малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ», «Нікополь», буксир «Яни-Капу» та 24 українських моряків і повернути їх під юрисдикцію України.
«Це рішення стало чітким сигналом для всього світу, що Росія не може порушувати міжнародне право безкарно. Я щиро вдячний за самовіддану і титанічну працю заради цієї перемоги всій тогочасній команді МЗС, ВМС ЗСУ, юристам, які їм допомагали», – додав заступник очільника МЗС.
Крім того, зазначив він, хоча Україні вдалося повернути українських моряків з полону, однак «моральна та матеріальна шкода, заподіяна за час незаконного утримання нашим військовим та суднам, має свою ціну».
«І ми не залишимо це без міжнародної правової відповіді. Я, як Агент України в цій справі, найкращі британські та українські юристи будемо прагнути отримати від Трибуналу рішення про те, що Російська сторона порушила вимоги міжнародного морського права, заборону в майбутньому вчиняти подібні дії та виплатити моральну і матеріальну компенсацію морякам за їх незаконне утримання 9 місяців під вартою та варварське поводження з українськими судами», – вказав Єнін.
За його словами, у РФ буде три місяці на висловлення заперечень щодо юрисдикції в цій справі.
«Запевняю всіх, захищати своїх людей і територію ми будемо всіма можливими правовими засобами. На нашому боці Конвенція ООН з морського права, загальне міжнародне право, практика ЄСПЛ, беззаперечні факти та віра в перемогу. Рішення трибуналу очікуємо протягом 2022-2023 року», – додав заступник міністра.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 Оккупанты решили закрыть Балаклавскую бухту боносетевыми заграждениями / Фото
- 13.11.2024 Путін намагається створити в окупованому Криму «військові поселення» – Бабін
- 23.08.2024 «Кожна втрата порому критична для РФ». Україна б'є по логістиці росіян, чим наближає ізоляцію Криму — Коваленко
- 06.08.2024 росіяни продовжують будувати оборонні споруди навколо Керченського мосту
- 06.08.2024 У Криму окупанти розміщують військові вертольоти поруч із будинками
- 12.07.2024 У ГУР України заявили, що РФ частково відновила у Криму склад ядерної зброї «Феодосія–13»
- 02.07.2024 В окупованому Криму росіяни встановили ЗРК «Тор» над пляжем / Фото
- 04.06.2024 У Севастополі окупанти поставили пускові установки ЗРК С–300 між будинками
- 01.05.2024 У Криму працюють мобільні бригади з мобілізації до російської армії - голова правління КРЦ
- 23.04.2024 Окупанти активізували будівництво укріплень по всьому Криму – партизани
- 15.04.2024 Росія планує незаконно призвати в армію 15 тисяч людей з Криму
- 03.04.2024 На аеродромі Бельбек у Криму налічується 30 ворожих бортів – «Кримський вітер»