Bloomberg повідомив подробиці про нові санкції США щодо “Північного потоку-2”
Сенатори США планують внести законопроект, який розширює санкції проти російського трубопроводу “Північний потік-2”.
Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на проект плану, який є у агентства. З копією законопроекту також ознайомилась агенція Reuters, передає УНН.
У документі говориться, що санкції, які США до цього ввели відносно “Північного потоку-2”, будуть поширені на всю діяльність, що стосується прокладки труб і страхування. Обмежувальні заходи планується поширити на підприємства, які надають “послуги андеррайтингу, страхуванню або перестрахуванню” для суден, що працюють на трубопроводі. Крім того, санкції хочуть ввести проти компаній, які надають послуги з дооснащення або дообладнання судів-трубоукладачів Nord Stream 2, а також проти судів, які будуть працювати в тандемі з трубоукладачем. За даними джерел Bloomberg, здатне добудувати газопровід судно “Академік Черський” має працювати в зв’язці з трубоукладальної баржею “Фортуна”, щоб завершити будівництво “Північного потоку-2”.
Санкції пропонують ввести і проти проти осіб, які надають портові послуги для суден, що беруть участь в будівництві газопроводу, а також кошти для модернізації судів (в тому числі зварювальне обладнання, уточнює Reuters).
Автори законопроекту — сенатор-республіканець Тед Круз (Техас) і сенатор від Демократичної партії Джейн Шейхін. За словами Круза, газопровід являє “критичну загрозу національній безпеці Америки і не повинен бути завершений”. Він додав, що будь-який, хто задіяний в будівництві “Північного потоку-2”, зіткнеться з серйозними і негайними американськими санкціями.
Оператор будівництва трубопроводу проекту Nord Stream 2 AG, єдиним акціонером якого є російський “Газпром”, раніше назвав можливі санкції США “незаконної дискримінацією європейських компаній”.
Роботи по будівництву “Північного потоку — 2” в даний час припинені через санкції США щодо європейських підрядників, що вступили в силу в грудні 2019 року і передбачають заборону на в’їзд до Сполучених Штатів для представників цих компаній, а також заморожування будь-яких активів на території країни.
Після цього глава Міненерго Росії Олександр Новак запевнив, що газопровід буде завершено до кінця 2020 року і вказав, що для закінчення будівництва можна задіяти судно “Академік Черський”. На початку травня судно, що належить дочірній компанії “Газпрому”, встало на якір в акваторії німецького порту Мукран.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей