Макрон посилив військову присутність Франції у Середземномор'ї через дії Туреччини
Париж закликав Анкару припинити односторонню розвідку нафтових родовищ в Східному Середземномор’ї.
Про це, як повідомили в середу в Єлисейському палаці, Макрон заявив в ході телефонної розмови з прем’єр-міністром Греції Кіріакос Міцотакіс, передає УНН, зокрема, спираючись на Twitter французького лідера.
«Сторони обговорили ситуацію в Східному Середземномор’ї. Президент Франції висловив стурбованість з приводу напруженості, викликаної односторонніми заходами Туреччини в області розвідки нафти, які повинні бути припинені в інтересах мирного діалогу між сусідніми країнами і союзниками по НАТО», — відзначили в адміністрації Макрона.
«Щоб краще оцінити ситуацію в цьому районі і гарантувати дотримання міжнародного права, президент Франції у співпраці з європейськими партнерами, включаючи Грецію, прийняв рішення тимчасово підсилити французький військову присутність в Східному Середземномор’ї в найближчі дні», — підкреслили в пресслужбі. Аналогічне повідомлення Макрон дублював у своєму Twitter акаунті грецькою мовою.
Французький лідер, як вказали в Єлисейському палаці, «нагадав про необхідну солідарності Франції і Євросоюзу по відношенню до будь-якій державі ЄС, суверенітет якого опиняється під загрозою». Президент наголосив на необхідності «більш широких консультацій між Грецією і Туреччиною» і в зв’язку з цим «вітав посередницьку ініціативу Німеччини».
Відносини між Грецією і Туреччиною загострилися через наміри Анкари проводити розвідку газу і нафти у грецьких берегів в Егейському морі. Прем’єр-міністр Греції направив 3 червня послання голові Євроради Шарлю Мішелю і голові Єврокомісії Урсулі фон дер Ляйен «в зв’язку з провокаційним і незаконним поводженням Туреччини в Східному Середземномор’ї, кульмінацією якого стала публікація в урядовій газеті Туреччини заявок державної турецької нафтової компанії (TPAO) на отримання ліцензії на пошуки і видобуток вуглеводнів».
За даними грецьких телеканалів, мова йде про ділянку грецького морського шельфу в районі між островами Кастелорізо, Родос і Крит в 6 морських милях від їх узбережжя.
Ще на цю тему
- 26.11.2024 Туреччина хоче винятку із санкцій США, щоб далі платити за газ Росії
- 18.11.2024 ЗМІ: Ердоган збирається представити свій "мирний план" щодо України на саміті G20
- 18.11.2024 Туреччина закрила повітряний простір для літака президента Ізраїлю
- 18.11.2024 Туреччина заявила, що у ЄС нема повноважень коментувати морські суперечки між державами
- 14.11.2024 Эмир Катара прибыл с визитом в Турцию
- 08.11.2024 Війна в Україні може легко завершитися завдяки рішенню адміністрації Трампа - Ердоган
- 04.11.2024 Голова МЗС Туреччини чекає на "нову ситуацію" на війні в Україні у 2025 році
- 02.11.2024 Турция развивает взаимовыгодные отношения с Африкой
- 02.11.2024 Туреччина планує ухвалити закон про "іноагентів", - Bloomberg
- 01.11.2024 У Туреччині сотні людей протестували проти арешту опозиційного глави муніципалітету
- 25.10.2024 Індія заблокувала Туреччині вступ у БРІКС - Bild
- 23.10.2024 Ердоган приїхав у Росію на саміт БРІКС