Україні слід стежити за перекиданням російських військ – експерт / Відео
Україна поки може зітхнути спокійно після завершення командно-штабних навчань російської армії Кавказ-2020, але слід проаналізувати, скільки та де Росія залишила свої війська.
Як пише Укрінформ, таку думку висловив генерал-лейтенант, заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України у 2006-2010 роках Ігор Романенко в програмі «Насправді: Крим» на телеканалі «ДОМ».
Зокрема, експерт прокоментував завершення навчань Кавказ-2020 і розповів, чи може Україна «спокійно зітхнути» після цих навчань.
«Принципово, з точки зору того, що ці російські навчання не переросли в щось більше поки (поки - досить важливе і суттєве слово), то так. Але тепер треба проаналізувати - скільки, де і як вони залишили війська, і які їхні подальші задуми на цей кшталт. І показовим у цьому сенсі є те, яким чином вони повернули війська на свою базу у Вірменії, в Гюмрі. Тобто дуже швидко забрали все, що було задіяно. І фактично представники цієї бази вже активно і опосередковано беруть участь з території Карабаху і Вірменії у війні, яка там активізувалася», - зазначив він.
Романенко вважає, що в нинішньому конфлікті між Вірменією та Азербайджаном важливу роль відіграють військовослужбовці з російської військової бази в Гюмрі.
«І російські засоби радіоелектронної боротьби, які застосовувалися як в липні, так і зараз. Це вперше за весь час розробки зенітно-ракетного комплексу С-300. Зенітно-ракетний засіб було застосовано під Єреваном, тобто в бойових умовах, тобто ряд ознак показують, що так чи інакше бере участь в цьому не тільки зброя, а й, як завжди, "їх там немає", "зелені чоловічки" від силових структур Російської Федерації», - розповів генерал-лейтенант.
Романенко повідомив, що перекидання залучених до навчань Кавказ-2020 російських частин і з'єднань у місця їхньої дислокації триває, але частина ще залишається.
«У більшості поки відводять (війська - ред.), але частина ще є. І це теж показово, тому що елементи логістики, наприклад, важливі. Вони найдовше, порівняно з іншими компонентами угруповання сил, розгортаються, і потім найповільніше згортаються . Так ось, вони згортаються і повертаються або вводяться в резерв і залишаються на якихось певних напрямах. Ця ситуація зараз уточнюється, розвідується», - пояснив він.
Раніше представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скибицький заявив в інтерв'ю Укрінформу, що стратегічні командно-штабні навчання Збройних сил РФ Кавказ-2020, які РФ проводила з 21 по 26 вересня, підвищують загрозу відновлення Росією широкомасштабних бойових дій проти України в цей період.
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Кабмін схвалив план втілення Стратегії морської безпеки, розроблений Міноборони – Умєров
- 28.10.2024 На фоні російської нафти Україна та Індія розглядають можливості для співпраці в галузі оборонної промисловості
- 21.09.2024 Сирський обговорив з французьким колегою потреби Сил оборони України
- 11.09.2024 Україна та Литва підписали меморандум про співпрацю у сфері оборони
- 08.08.2024 "Укроборонпром" вперше увійшов до 50 кращих оборонних компаній.
- 19.07.2024 Стратегия морской безопасности Украины: Неижпапа озвучил детали документа и последствия его реализации
- 13.06.2024 На полях саміту G7 Україна підпише безпекову угоду також з Японією
- 19.05.2024 США скликали наступне засідання "Рамштайну"
- 07.05.2024 ЄС почав роботу над відкриттям Офісу оборонних інновацій у Києві
- 17.04.2024 Глави МЗС країн G7 обговорять сьогодні підтримку української системи ППО – The Guardian
- 23.02.2024 Офіс президента опублікував текст безпекової угоди України з Данією
- 20.02.2024 Укроборонпром співпрацюватиме з провідним виробником ракетних систем MBDA Deutschland