ЄС засудив порушення перемир’я в Нагірному Карабасі
Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель засудив порушення перемир’я в Нагірному Каарабасі, оголошеного Вірменією й Азербайджаном 17 жовтня.
Він закликав міністрів закордонних справ двох країни засудити продовження боїв і дотримуватися перемир’я, пише Радіо Свобода.
Бойові дії «ведуть до більших страждань цивільних. Це загострює конфлікт між державами і відповідними суспільствами, роблячи загоєння ран ще складнішим», – йдеться у заяві Борреля, оприлюдненій 18 жовтня.
Цього ж дня Баку і Єреван звинуватили один в одного в порушенні нового режиму гуманітарного перемир’я, яке діяло з 18 жовтня з 00:00 за місцевим часом.
Міноборони Вірменії звинуватило Азербайджан у порушенні перемир’я на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі. Про це написала в фейсбуці речниця Міноборони Вірменії Шушан Степанян. За її словами, азербайджанська сторона здійснила артилерійський обстріл у північному напрямку і ракетний обстріл у південному напрямку. Представник міністерства відзначила, що обидві сторони зазнали.
Міноборони Азербайджану пізніше повідомило, що це збройні сили Вірменії порушили режим перемир’я, здійснивши артилерійський обстріл по азербайджанських позиціях на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі.
За даними Баку, у ніч на 18 жовтня вірменські військовослужбовці обстріляли з мінометів і артилерії околиці Джебраїла і села на річці Араз. Серед особового складу азербайджанської армії постраждалих немає, додали в Міноборони. За даними оборонного відомства, підрозділи азербайджанської армії вдалися до «адекватних заходів» у відповідь.
Увечері 17 жовтня голови МЗС Вірменії, Азербайджану і Росії провели тристоронні телефонні переговори, в ході яких наголосили на важливості дотримання режиму припинення вогню. Після цього Баку і Єреван оголосили нову дату перемир’я – північ 18 жовтня. У сепаратистському Нагірному Карабаху повідомили, що готові дотримуватися нові домовленості.
Однак через кілька годин після оголошених термінів перемир’я сторони взаємно звинуватили одна одну в нових обстрілах.
Збройний конфлікт у Нагірному Карабаху різко загострився в кінці вересня. 10 жовтня сторони за посередництва Москви домовилися про перемир’я, проте незабаром після його вступу в силу заявили про обстріли.
Внаслідок бойових дій загинули щонайменше 600 солдатів і цивільних жителів. Нинішнє загострення конфлікту вважається найгіршим з часів припинення вогню 1994 року.
Ще на цю тему
- 26.06.2024 Радбез Вірменії звинуватив РФ у тому, що вона «дала» Карабах Азербайджану
- 17.05.2024 Российские военные окончательно покинули Карабах — СМИ
- 23.04.2024 Вірменія не збирається воювати за Нагірний Карабах – Пашинян
- 28.03.2024 Пашинян назвав загрозою для Вірменії «уряд Нагірного Карабаху у вигнанні»
- 10.02.2024 Москва будет обсуждать условия пребывания миротворцев в Карабахе только с Баку
- 18.01.2024 Сенат Франции просит ЕС ввести санкции против Азербайджана
- 02.01.2024 Невизнана Нагірно-Карабаська республіка формально припинила існування
- 29.12.2023 В Азербайджане назвали срок пребывания российских «миротворцев» в Карабахе
- 13.10.2023 ПАРЄ закликала Азербайджан створити умови, щоб вірмени Карабаху повернулися додому
- 12.10.2023 Вірменія вимагає від Суду ООН заходів для захисту вірмен Нагірного Карабаху
- 06.10.2023 Лідери ФРН, Франції та Євроради пообіцяли Вірменії допомогу через наплив людей із Карабаху
- 04.10.2023 Азербайджан затримав трьох експрезидентів невизнаного Нагірного Карабаху – ВВС