«Поромник окупації» Анненков намагається зберегти контроль над «Севастопольським морським банком»
Окупаційний «арбітражний суд м. Севастополя» відмовив голові Ради директорів «Севастопольського морського банку» Олександру Анненкову у його заяві про заборону банку проводити загальні збори акціонерів.
Анненков намагався у такий спосіб утримати контроль над банком. За його словами, в «Севастопольському морському банку» прийняли рішення провести 6 листопада річні загальні збори, на якому буде вирішуватися питання про зміну голови ради директорів і зміну складу ради директорів, чим порушуються права Анненкова як акціонера і голови ради директорів, пише Центр журналістських розслідувань.
Заяву Анненков подав на забезпечення позову про визнання незаконним рішення про збільшення статутного капіталу «СМБ» шляхом додаткового випуску акцій цієї структури, прийнятого в липні 2020 року. Це рішення, за його словами, зменшує його частку в статутному капіталі.
«Севастопольський морський банк» працював у Криму та Севастополі за українською реєстрацією. Після рішення Нацбанку про припинення діяльності українських фінансових установ на тимчасово окупованих територіях банк зареєструвався за російським законодавством і продовжив роботу в окупованому Севастополі та Криму. В січні 2020 року Центральний банк Росії оголосив про «вжиття заходів з попередження банкрутства «Севастопольського морського банку» і підвищення його фінансової стійкості». Заходи планувалося вжити спільно з РНКБ. До фінустанови ввели тимчасову адміністрацію. У жовтні 2020 року прийнято рішення про закриття 11 операційних офісів в містах Криму і в Севастополі, а також одного центрального відділення в Керчі.
Олександр Анненков є власником Керченської поромної переправи, яка під час окупації Криму забезпечила доставку російських військових та бойової техніки до Криму, а також Севастопольского Морського банку, який був перерєстрований за російським законодавством під назвою «Морський» і дозволив утримати від колапсу фінансову систему Криму після окупації. Також Анненков володіє бізнесом у Києві.
Ще на цю тему
- 01.11.2024 ГУР паралізувало роботу російських банківських установ у Криму
- 04.07.2024 РНКБ выдал банковскую гарантию на строительство завода в оккупированном Крыму
- 31.05.2024 Промсвязьбанк за два года расширил клиентскую базу в Крыму до 120 тысяч физлиц и компаний
- 09.12.2023 РНКБ предоставил финансирование «Крымским железным дорогам» на 2 млрд рублей
- 11.05.2023 Оккупанты предлагают крымчанам открывать вклады и счета в юанях
- 27.01.2023 Крымчане в 2022 году набрали 0,5 млрд рублей кредитов на индивидуальное жилищное строительство
- 30.12.2022 Правительство рф разрешило внести акции РНКБ в уставный капитал ВТБ
- 20.12.2022 Сумма вкладов крымчан в подсанкционный российский банк за месяц удвоилась
- 02.12.2022 Доверчивые крымчане вложили в подсанкционный банк более 500 млн руб сбережений
- 26.11.2022 Промсвязьбанк за полтора месяца вдвое увеличил «портфель привлеченных средств» в Севастополе
- 10.11.2022 Российский «Промсвязьбанк» открыл отделение в Керчи
- 15.10.2022 Крымские аграрии с начала года набрали кредитов на 2 млрд рублей