Україна, Грузія і Молдова можуть консолідувати Східне партнерство – Точицький
Політика ЄС у рамках Східного партнерства зберігає великий потенціал, і «тріо асоціації» - Україна, Грузія та Молдова - може зіграти консолідуючу роль для цієї програми.
Про це під час онлайн-брифінгу заявив представник України при ЄС, посол України у Бельгії Микола Точицький, передає Укрінформ.
«Ми продовжуємо працювати над завданнями (підготовки до – ред.) саміту. Три асоційовані члени й учасники Східного партнерства не полишають можливостей підтримувати діалог, ми маємо доволі серйозні напрацювання в частині економіки, в частині обміну інформацією, в інфраструктурних проєктах. Україна, Грузія і Молдова можуть стати тим об’єднуючим елементом, щоб інші (країни – ред.) також підтягнулися», - сказав український дипломат.
Він наголосив, що Україна не може стояти осторонь проблем, з якими стикаються партнери: «Ми не можемо не помічати тих проблем, які існують у Білорусі. Ми як держава-член ГУАМ підтримуємо контакти з нашими азербайджанськими колегами. У цьому контексті ми намагаємося вести також конструктивний діалог, поки що без «великої політики», з нашими європейськими колегами - щодо завдань і досягнень саміту Східного партнерства. Щоб усі позитивні напрацювання країн-партнерів були висвітлені, підтримані й розширені під час березневого саміту (Східного партнерства – ред.)».
У березні 2021 року ЄС та країни-партнери мали намір провести саміт для обговорення перспектив цієї програми на наступні 10 років. Але криза у Білорусі спричинила повний перегляд відносин між ЄС і цією державою та введення санкцій проти посадовців режиму Лукашенка. Також очевидно, що на проєктах СП позначиться конфлікт між Вірменією й Азербайджаном навколо Нагорного Карабаху.
Як відомо, Східне партнерство - політика Євросоюзу, започаткована у 2009 році, що має на меті розвиток співробітництва між ЄС та шістьма країнами: Україною, Молдовою, Білоруссю, Грузією, Вірменією і Азербайджаном. У червні поточного року на зустрічі лідерів Східного партнерства та країн ЄС у форматі відеоконференції Президент Зеленський відзначив, що СП є корисним для України в міру того, як наближає її до членства в Євросоюзі.
Ще на цю тему
- 16.12.2021 Україна, Молдова та Грузія почнуть координувати дії для отримання перспективи вступу в ЄС
- 14.12.2021 ЄС не планує розділяти Східне партнерство на саміті попри появу «асоційованого тріо»
- 16.11.2021 Кулеба обговорив з ЄС план співпраці зі «Східним партнерством» з пакетом інвестицій на 2,3 млрд євро
- 28.10.2021 Україна має право захищатися: Мельник відповів Берліну на «занепокоєння» щодо дронів Bayraktar
- 19.07.2021 ЄС надасть допомогу країнам Східного партнерства в розмірі 2,3 млрд євро – голова Євроради
- 07.07.2021 ЄС мобілізує EUR 17 млрд на інвестиції для країн «Східного партнерства» – єврокомісар Варгеї
- 02.07.2021 ЄС представив план розвитку Східного партнерства на €2,3 мільярда
- 25.06.2021 ЄС запровадить принцип диференціації до країн «Східного партнерства» – Кулеба
- 02.02.2021 Грузія, Україна та Молдова звернулися до ЄС з закликом поглибити інтеграцію
- 15.01.2021 Украина, Молдова и Грузия имеют общее видение улучшения Восточного партнерства – Кулеба
- 19.06.2020 Повноцінний саміт Східного партнерства буде у березні 2021 році: ЄС визначив пріоритети
- 10.06.2020 Лідери ЄС і країн Східного партнерства проведуть відеоконференцію 18 червня