Українську ікону, подаровану Лаврову, вивезли з Донбасу через Росію – ЗМІ
Українську ікону, яку голова Президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ РФ Сергію Лаврову, вивезли з Донбасу через Росію та Сербію.
Як передає Укрінформ із посиланням на Фейсбук Балканського оглядача, про це розповів колишній очільник Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської Драган Савіч в інтерв'ю депутату від опозиційної Сербської демократичної партії (СДП) у парламенті РС Небойше Вукановичу.
За словами Савича, 29 травня 2018 року в Баня-Луці ікону Додіку подарував Душко Вукотич, голова Асоціації ветеранів Армії Республіки Сербської.
«Вукотич привіз ікону з Донбасу через Росію та Белград", - сказав Савич, додавши, що не знає, чи були у Вукотича будь-які супровідні папери для цього, як це зазвичай буває за таких обставин.
Згідно із оприлюдненою інформацією, Вукотич поїхав на Донбас у 2018 році для участі у засіданні об'єднання «Спадкоємці перемоги». Представники «влади» Луганська та Донецька нібито і передали очільнику сербських ветеранів ікону із зображенням Святого Миколая, яку він потім привіз Додіку. Таким чином буда спростована заява представників Додіка про те, що ікона останні 15 років належала родині з Баня-Луки.
Сам Вукотич, який нібито привіз з Донбасу та подарував ікону Додіку, ні підтвердив, ні спростував звинувачення на свою адресу, заявивши лише, що нехай розслідування веде Інтерпол.
14 грудня стало відомо, що керівник президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік подарував Лаврову стародавню ікону, імовірно, українського походження.
17 грудня Посольство України в Боснії і Герцеговині направило ноту до МЗС цієї країни з вимогою надати інформацію про походження позолоченої старовинної ікони, подарованої Лаврову.
21 грудня Міністерство культури та інформаційної політики проаналізувало оприлюднене в ЗМІ зображення позначки на цій іконі і з'ясувало її походження. Це печатка Одеської крайової комісії з охорони пам'яток матеріальної культури і природи, створеної в 1926 році при Одеському історико-археологічному музеї.
Ще на цю тему
- 21.10.2024 Россия не вернула Украине тело погибшей в плену журналистки Рощиной
- 31.08.2024 Засекречений зв'язок між Києвом і Москвою розірвуть
- 02.05.2024 Кулеба назвав дві умови, за яких можливі переговори з Росією
- 09.01.2024 Злив всієї технічної документації "Специальный Технологический Центр" РФ: чому це більше за "Клондайк"
- 28.11.2023 Зеленський підписав указ про вихід України з ще однієї угоди між державами-членами СНД: про що йдеться
- 09.02.2023 Омбудсмен Украины порезал билет Европейского института омбудсмена после того, как из Австрии в Россию вывезли украинских детей
- 11.01.2023 Лубінець зустрівся з омбудсменом країни-агресорки Москальковою
- 10.11.2022 «Вероятно, преступление против человечности»: Amnesty International о депортации гражданских с оккупированных территорий 10 ноября 2022, 13:46
- 29.10.2022 Україна розірвала ще один договір із росією
- 28.10.2022 Заявления Медведева об энергоснабжении являются «официальным признанием в терроризме» – Подоляк
- 24.10.2022 Кулеба закликав весь світ заборонити телеканал RT через підбурювання до геноциду
- 23.10.2022 У російських підприємств в Україні відібрали 9 суден на понад півмільярда гривен