UA EN

Окупанти повідомили, що за рік запаси води в Криму зменшилися майже втричі

11:20 05.01.2021

В окупованому Росією Криму сумарний запас води до кінця минулого року склав 31,3 млн кубометрів, що на 61 млн кубометрів менше, ніж рік тому.

Про це йдеться в огляді «Кримського управління з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища» окупаційної влади, пише ZN.UA.

«Загальний сумарний запас води до кінця року склав 31,308 млн куб. М, що на 5, 364 млн куб. М менше, ніж місяць тому і на 61,672 млн менше, ніж рік тому», - йдеться в огляді Росгідрометцентру.

Відзначається, що «грудень і січень - місяці з найбільшою кількістю опадів холодного періоду року, але в грудні, як і в попередні місяці, в басейнах річок спостерігалося значне їх недобір».

Наприклад, в басейнах кримських річок Кучук-Карасу, Чорна, Салгир опадів випало в обсязі 12-15% від норми, в басейнах річок, розташованих на Південному березі Криму, опадів було - 42-50% від норми, в басейнах інших річок - 24-40% від норми. Незначним було і кількість опадів, що випали в Кримських горах - від 27 до 40% від норми.

Все це разом з високою температурою повітря не привело до поліпшення природного стоку в кримські водосховища.

«Приплив води в водосховища природного стоку був незначним і в млн куб. М склав: Белогорськоє - 0,475, Сімферопольське - 0,302, Щасливе - 0,108. В Партизанський і Чорноріченське водосховища приплив води був відсутній», - йдеться в звіті.

Раніше самопроголошений «глава» Криму Сергій Аксьонов заявив, що будівництво опріснювальної установки на окупованому півострові розпочнеться 1 січня 2021 році і триватиме близько 15 місяців.

Також президент РФ Володимир Путін заявляв, що в окупованому Криму багато запасів прісної води, пошуком якої ніхто не займався, при цьому він упевнений, що воду можна знайти під Азовським морем. При цьому він підкреслив, що опріснювати морську воду дуже дорого для окупантів.

Як повідомлялося, окупанти Криму планують вирішити проблему водопостачання півострова за рахунок буріння свердловин. Такі дії призведуть до поглиблення проблеми засолення ґрунтів, яка істотно загострилася з приходом на півострів росіян.

У квітні 2021 року окупанти планують запустити водопровід від Бештерек-Зуйського водозабору до Сімферополя. Щоб наповнити водосховище, бурильники «Кримгеології» пробурили три свердловини, до весни наступного року планується пробурити ще п'ять.

Нагадаємо, Росія ратує за відновлення подачі води по Північно-Кримському каналу, перекритому з початку анексії півострова в 2014 році. Окупанти використовують різні маніпуляції і пропаганду: від звинувачення України в «перекритті Дніпра» до заяв про «гуманітарну катастрофу в Криму».

Своєю чергою Україна наполягає на тому, що поки півострів знаходиться під російською окупацією, поставки води туди неможливі. Населенню природних запасів на півострові вистачає, а «спонсорувати» мілітаризацію Криму Росією Україна не буде.

Україна не перекривала ніяких природних водотоків або річок, а лише призупинила поставки води по каналу, побудованого для прискореного розвитку економіки і сільського господарства півострова. Крім того, Женевська конвенція про захист цивільного населення під час війни зобов'язує саме окупанта забезпечувати жителів окупованих територій водою і всім необхідним.

Ще на цю тему