Саміт Кримської платформи ухвалить хартію про невизнання окупації - Джапарова
На інавгураційному саміті Кримської платформи 23 серпня буде ухвалено великий політичний документ - Кримська хартія, яка зафіксує політику невизнання окупації Криму.
Як повідомляє Укрінформ, про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова у ході телемарафону до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
Вона зазначила, що стратегічною метою Кримської платформи є деокупація Криму, а тактика досягнення цієї мети полягає в утриманні цієї теми на міжнародному та внутрішньому порядку денному.
Джапарова нагадала, що діяльність Кримської платформи буде запущено на інавгураційному саміті 23 серпня, на який Президент України запрошує лідерів багатьох країн.
«На саміті буде прийматися великий документ політичного характеру - Кримська хартія, яка фактично зафіксує політику невизнання, політику тиску, політику засудження злочинів Російської Федерації і буде теж фактично кодифікацією такої політики невизнання», - сказала Джапарова.
Вона додала, що після інавгураційного саміту Україна продовжить роботу із просування цієї ініціативи на різних рівнях, у тому числі в міжанродних організаціях.
Кримська платформа - новий консультативний та координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим викликам, посилення міжнародного тиску на Росію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети - деокупації Криму та повернення його Україні.
Передбачається, що Платформа діятиме на кількох рівнях: глав держав та урядів; міністрів закордонних справ; у вимірі міжпарламентського співробітництва; у форматі експертної мережі.
Офіційно діяльність Кримської платформи буде започаткована на інавгураційному Саміті, проведення якого заплановане на 2021 рік в Києві.
26 лютого Україна відзначає День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
У цей день у Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будинком кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже сім років.
Ще на цю тему
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму