Храми захоплені, закриті школи з українською мовою навчання - Денисова про Крим
В окупованому Криму з 49 українських православних організацій, які діяли там на початок окупації, наразі залишилися лише шість, а також лише одна школа, яка може проводити навчання українською.
Про це омбудсмен Людмила Денісова поінформувала під час презентації своєї щорічної доповіді про стан додержання та захисту прав і свобод людини та громадянина в Україні за минулий рік, повідомляє Укрінформ.
«Із 49 українських православних організацій, які діяли на початок окупації на Кримському півострові, через репресії РФ залишилися лише 6. Десятки храмів були захоплені окупаційною владою, а релігійні організації “Хізб ут-Тахрір”, “Свідки Єгови” - оголошені терористичними та екстремістськими. У мечетях встановлюється відеоспостереження, а віряни отримують покарання за читання Корану та релігійні пісні», - уточнила український омбудсмен.
Як зазначила Денісова, на окупованому сході України більшість релігійних громад припинили своє існування, а храми були захоплені.
Вона поінформувала, що упродовж минулого року провела низку зустрічей з представниками Моніторингової Місії ООН, ОБСЄ, Міжнародного Червоного Хреста; на сесіях Ради ООН та під час доповіді Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини ця інформація була доведена.
«На окупованому Кримському півострові лише одна школа у Феодосії може проводити навчання українською мовою, проте відповідні викладачі у ній відсутні. А окупаційна влада у Донецькій і Луганській областях вилучила вивчення української мови зі шкільних навчальних програм», - поінформувала український омбудсман.
Денісова зазначила, що привернула увагу міжнародної спільноти до порушень мовних прав на окупованих територіях під час виступу на слуханнях Комітету з питань рівності і дискримінації ПАРЄ у жовтні минулого року.
Окремо вона уточнила, що за її рекомендаціями, наданими Держкомтелерадіо, торік рішенням уряду було надано додаткове фінансування телеканалу АТР, яке здійснює мовлення кримськотатарською та українською мовами на кримському півострові.
«Такому каналу дуже потрібна державна допомога», - зазначила Денісова.
Ще на цю тему
- 11.11.2024 Це не позиція президента: У Трампа відхрестилися від слів радника Ланзи про Крим
- 05.11.2024 В Україні відбудеться міжнародна конференція «Крим глобальний. Розуміння України через Південь»
- 29.10.2024 Діти з Німеччини, Фінляндії та Франції три тижні в перебували у «Артеку» в окупованому Криму
- 26.10.2024 Лукашенко заявив, що Крим не російський «де-юре»
- 24.10.2024 Дії РФ у Криму нагадують радянську окупацію балтійських країн - прем’єрка Латвії
- 18.10.2024 У Криму окупанти затримали громадянку України за підозрою у «шпигунстві»
- 17.10.2024 Україна заблокувала головування Росії у Комісії із захисту Чорного моря від забруднення
- 14.10.2024 Окупаційний суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі
- 20.09.2024 В окупованому Криму почалася нова хвиля російських фільтраційних заходів – Центр нацспротиву
- 23.08.2024 Окупанти готуються до «місцевих виборів» в Криму – ЦНС
- 06.08.2024 У Криму другий за два дні підконтрольний РФ міністр пішов у відставку
- 16.07.2024 В Україні повідомили про підозру у катуванні людей двом ФСБшникам із Криму