Час перевірки суден у Керченській протоці з початку року РФ збільшила вдвічі – Клименко
Протягом перших місяців 2021 року час проходу комерційних суден через Керченську протоку, яку після анексії Криму контролює Росія, збільшився майже вдвічі.
Про це повідомив керівник проєкту Інституту чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор інтернет-видання BlackSeaNews Андрій Клименко 20 квітня під час презентації звіту Центру оборонних стратегій «Штормове попередження: зростаюча загроза в Чорноморському регіоні», пише Крим.Реалії.
«З Криму керується затримка комерційних суден, що йдуть в українські порти Маріуполь і Бердянськ. Спочатку це було в 2018 році, під час руху в Азовському морі, до того, як наші не почали там патрулювання. Зараз з Керченського порту керується тривала затримка суден, що йдуть в українські порти – просто так», – стверджує Клименко.
За його інформацією, в 2019 році середній час затримки одного судна з вантажами з Маріуполя склав 37, 4 години.
«У 2020 році – 30 годин, це у зв'язку з пандемією. Але в грудні 2020 року – березні 2021 середній час був уже 50. І такого середнього часу – 50 – не було за всі ці періоди, крім 2018 року», – підкреслив Андрій Клименко.
Раніше Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з тим, що Росія оголосила про закриття з наступного тижня і до жовтня 2021 року частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і державних суден інших країн під приводом військових навчань.
Обмеження Росія планує запровадити до 31 жовтня. Зокрема, планується «призупинити здійснення права мирного проходу для іноземних військових кораблів та інших державних суден» у трьох районах Чорного моря.
19 квітня Україна і ще вісім країн-учасниць ПАРЄ висловили стурбованість концентрацією російських військових сил в анексованому Криму, а також закликали Росію припинити блокування Керченської протоки.
Голова ОБСЄ Анн Лінде закликала Росію до деескалації через нарощування нею військової могутності уздовж українського кордону, в Криму і на Донбасі, а також – зняття обмежень судноплавства з Чорного в Азовське море біля берегів Кримського півострова.
Також Міністерство оборони США засудило рішення Росії про обмеження судноплавства на Чорному морі. До цього в Євросоюзі заявили, що стурбовані діями Росії в Чорному морі.
Раніше Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з тим, що Росія оголосила про закриття з наступного тижня і до жовтня 2021 року частини акваторії Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів і державних суден інших країн під приводом військових навчань.
Обмеження Росія планує запровадити з 24 квітня до 31 жовтня. Зокрема, планується «призупинити здійснення права мирного проходу для іноземних військових кораблів та інших державних суден» у трьох районах Чорного моря.
Тим часом в Міноборони Росії запевняють, що перекриття частини морської акваторії поблизу Криму «не перешкоджатиме судноплавству».
Ще на цю тему
- 03.12.2024 Погрануправление ФСБ информирует о новых правилах прохода иностранных судов через терводы России
- 25.11.2024 Закриття Туреччиною проток завадило Росії захопити Одесу та Миколаїв – посол
- 30.10.2024 Через польський канал в обхід РФ від початку його відкриття пройшли вже майже 4 тисячі суден
- 30.10.2024 Хусити поновили кампанію проти цивільного судноплавства
- 30.10.2024 Україна співпрацює з Італією в межах проєкту Twinning для підвищення безпеки на морі
- 24.10.2024 План перемоги включає в себе розробку Морської стратегії
- 12.09.2024 Україна разом з партнерами буде розміновувати Чорне море
- 10.09.2024 Cили США знищили дві пускові установки хуситів, які загрожують суднам у Червоному морі
- 29.08.2024 Порушення Росією морської конвенції ООН: слухання по суті пройдуть наприкінці вересня у Гаазі
- 21.08.2024 У Червоному морі атаковано танкер з нафтопродуктами
- 20.07.2024 Хусити за добу атакували поблизу берегів Ємену два судна
- 16.07.2024 П’ять кораблів Туреччини, Болгарії та Румунії задіяні у розмінуванні Чорного моря