В Україні розслідують 22 справи про порушення прав журналістів в окупованому Криму
Прокуратура Автономної республіки Крим та м. Севастополя розслідує 22 справи про порушення прав журналістів у тимчавсово окупованому Криму.
Про це заявив керівник прокуратури Ігор Поночовний, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу прокуратури АРК.
Поночовний провів зустріч з представниками ЗМІ, на якій обговорив питання, пов’язані з порушенням прав журналістів і перешкоджанням їхній професійній діяльності на півострові впродовж його окупації.
Як ідеться в повідомленні, окупація Криму супроводжувалась повним захопленням інформаційного простору на півострові. Сім років окупації призвели до зникнення незалежних ЗМІ в Криму, контролю за інформацією з боку держави-окупанта і тотальною пропагандою російських «медіа».
Правоохоронні органи автономії розслідують 22 кримінальних провадження за 42 фактами порушення прав журналістів та інших представників ЗМІ у Криму. Повідомлено про підозри 13 особам, серед яких окупаційні судді, колишні працівники СБУ та учасники незаконного збройного формування «самооборона Криму», повідомив Поночовний.
У кримінальних провадженнях зафіксовані факти переслідування журналістів та їхніх родин, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень в екстремістській діяльності. На основі цих фактів у лютому 2021 року до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду скеровано інформаційне повідомлення, підготовлене прокуратурою автономії спільно з Офісом генерального прокурора та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Прокуратура створила міжвідомчу робочу групу із забезпечення взаємодії органів правопорядку автономії із запобігання, виявлення та припинення кримінальних правопорушень, вчинених стосовно журналістів.
Сторони домовились про взаємодію у сфері порушення прав людини на окупованому півострові та документування фактів вчинення воєнних злочинів і злочинів проти людяності в Криму.
Раніше Євросоюз закликав Росію звільнити 10 незаконно затриманих у тимчасово окупованому Криму журналістів. У заяві Євросоюзу, виголошеній під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ 6 травня, йдеться про Владислава Єсипенка, Османа Аріфмеметова, Марлена Асанова, Ремзі Бекірова, Тимура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Амета Сулейманова, Руслана Сулейманова та Рустема Шейхалієва.
Ще на цю тему
- 30.11.2024 У Криму та Севастополі спостерігаються проблеми з роботою месенджера Viber – ЗМІ
- 24.10.2024 Окупанти тримають в ув'язенні 20 кримських журналістів – правозахисники
- 08.12.2023 Росіяни передали захоплені на окупованій Запоріжчині радіочастоти мовнику з ТОТ Криму
- 26.04.2023 Власника проросійського видання у Криму судитимуть за держзраду
- 15.04.2023 Пропагандистським телеканалом «Таврия» керує кримський колаборант Євген Глотов / Фото
- 01.03.2023 В МЗС відреагували на поїздку журналістів NBC до окупованого Криму
- 04.11.2022 Премію НСЖУ за захист свободи слова присудили політв’язневі Єсипенку
- 18.09.2022 На дачі російського пропагандиста Кисельова в Криму спалено два автомобілі / Фото
- 17.09.2022 Журналіста Єсипенка перевели із сімферопольського СІЗО до керченського
- 30.08.2022 Радіо в окупованому Криму атакували хакери
- 23.08.2022 росія тримає за ґратами 14 журналістів з окупованого Криму
- 20.08.2022 Політв'язень Єсипенко став лауреатом премії Free Media Awards