Воєнкому Красноперекопська повідомили про підозру за призов кримчан до армії Росії
Прокуратура АРК і Севастополя повідомила про підозру російському військовому комісару Красноперекопська і Красноперекопського району Криму за «порушення законів і звичаїв війни», зокрема за призов кримчан до російської армії.
Про це повідомляє пресслужба відомства, пише Крим.Реалії.
Як сказано в повідомленні, підозрюваний у 2014 році «зламав присягу на вірність народу України і перейшов на службу до армії держави-окупанта», після чого був призначений на посаду «військового комісара міста Красноперекопськ і Красноперекопського району» в Криму.
«Перебуваючи на вказаній посаді, підозрюваний на час проведення призовних кампаній, керуючись законодавством держави-окупанта, виконував «укази» вищого керівництва РФ і сприяв проведенню незаконних призовних кампаній кримчан у відповідних районах, тим самим реалізуючи політику держави-окупанта, спрямовану на проведення незаконних примусових призовних кампаній громадянського населення півострова в Збройні сили РФ», – повідомляють у прокуратурі.
У відомстві не називають імені та прізвища підозрюваного, його публічні коментарі відсутні. У разі, якщо його вина буде доведена, йому загрожує від 8 до 15 років позбавлення волі.
Раніше Прокуратура Автономної Республіки Крим і Севастополя повідомила про підозру російському військовому комісару Криму за «порушення законів і звичаїв війни», а саме – за призов кримчан до армії Росії.
Як повідомлялося, в липні поточного року в Криму засудили 10 місцевих жителів за відмову від служби в Збройних силах РФ. Крім того, за цей період було зафіксовано 14 нових кримінальних справ відносно жителів Криму за ст. 328 КК Росії (ухилення від служби в Збройних силах РФ).
У лютому 2021 року Європейський парламент проголосував за резолюцію, якою засудив порушення прав людини в анексованому Росією Криму, в тому числі – «примусовий призов кримчан до російської армії».
Постійний представник президента України в АРК Антон Кориневич засудив продовження призову кримчан до російської армії, незважаючи на пандемію коронавірусу.
У Росії мілітаризацію називають нормою, вважаючи півострів своїм. «Росія – суверенна держава і на своїй території має право проводити навчання, розміщувати будь-які об'єкти, оголошувати призов до армії для своїх громадян і організовувати патріотичне виховання молоді», – заявила в грудні 2020 року офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.
Ще на цю тему
- 21.11.2024 Оккупанты решили закрыть Балаклавскую бухту боносетевыми заграждениями / Фото
- 13.11.2024 Путін намагається створити в окупованому Криму «військові поселення» – Бабін
- 23.08.2024 «Кожна втрата порому критична для РФ». Україна б'є по логістиці росіян, чим наближає ізоляцію Криму — Коваленко
- 06.08.2024 росіяни продовжують будувати оборонні споруди навколо Керченського мосту
- 06.08.2024 У Криму окупанти розміщують військові вертольоти поруч із будинками
- 12.07.2024 У ГУР України заявили, що РФ частково відновила у Криму склад ядерної зброї «Феодосія–13»
- 02.07.2024 В окупованому Криму росіяни встановили ЗРК «Тор» над пляжем / Фото
- 04.06.2024 У Севастополі окупанти поставили пускові установки ЗРК С–300 між будинками
- 01.05.2024 У Криму працюють мобільні бригади з мобілізації до російської армії - голова правління КРЦ
- 23.04.2024 Окупанти активізували будівництво укріплень по всьому Криму – партизани
- 15.04.2024 Росія планує незаконно призвати в армію 15 тисяч людей з Криму
- 03.04.2024 На аеродромі Бельбек у Криму налічується 30 ворожих бортів – «Кримський вітер»