Макрон після підписання оборонної угоди з Грецією закликав Європу «перестати бути наївною»
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Європі потрібно перестати бути наївною, коли справа доходить до захисту своїх інтересів і нарощування власного військового потенціалу. Про це він сказав після того, як Греція уклала угоду з купівлі французьких фрегатів вартістю близько 3 мільярдів євро.
Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.
«Європейці повинні перестати бути наївними. Коли ми знаходимося під тиском з боку держав, які часом озлоблюються (їх позиція), нам потрібно відреагувати і показати, що у нас є сила і здатність захистити себе. Не нагнітаючи обстановку, а захищаючи себе», – заявив Макрон.
Макрон заявив, що це не альтернатива альянсу Сполучених Штатів.
«Це не заміна, а прийняття на себе відповідальності європейської опори в межах НАТО і висновок, що нас просять подбати про наш власний захист», – сказав Макрон.
Франція і Греція 28 вересня підписали оборонну угоду, яка передбачає, у тому числі рішення Афін купити три фрегати з опціоном на покупку четвертого приблизно за 3 мільярди євро.
Відзначається, що ця угода була підписана в Єлисейському палаці між президентом Франції Еммануелем Макроном і прем'єр-міністром Греції Кіріакосом Міцотакісом.
«Угода, що є частиною більш широкого пакту про стратегічну військовому і оборонну співпрацю, було укладено після того, як Афіни в цьому році вже замовили близько 24 винищувачів Rafale виробництва Dassault, що зробило їх першою країною Європейського Союзу, що купила цей винищувач», – наголошується в повідомленні.
Раніше США, Велика Британія і Австралія домовилися про партнерство в сфері оборони і безпеки - AUKUS, у межах якого Австралія отримає від союзників технології будівництва атомних підводних човнів і стане сьомою країною в світі, у якої з'явиться такий флот. Після оголошення про створення альянсу з США і Британією Австралія розірвала вже підписаний контракт з Францією про постачання їй французьких субмарин зі звичайним двигуном.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан засудив рішення Австралії будувати атомні підводні човни у співпраці з США і Британією. Критика Франції пов'язана з контрактом французької фірми Naval Group про поставку Австралії 12 підводних човнів на суму, за деякими даними, у майже 56 млрд євро. Договір про підводні човни називали «угодою століття».
Ще на цю тему
- 18.11.2024 Греція продовжила заборону на перевалку російської нафти у своїх водах
- 14.11.2024 Міністр оборони Греції підтвердив плани закрити десятки військових баз
- 08.11.2024 Глава МЗС Греції: Є "надзвичайна воля" нормалізувати відносини з Туреччиною
- 02.11.2024 У Греції затримали підозрюваного у причетності до вибуху в Афінах
- 31.10.2024 Греція заявила президенту Німеччини про репарації за Другу світову війну
- 27.09.2024 Прем'єр Греції бачить "вікно можливостей" для демаркації морських зон з Туреччиною
- 13.09.2024 Греція оголосила пакет заходів для підвищення народжуваності
- 09.09.2024 Ліва опозиція Греції вирішила змінити лідера, обраного менш як рік тому
- 11.07.2024 Греція, Болгарія та Румунія вирішили створити військовий коридор
- 05.07.2024 У Греції опитування показало велику "втому" виборців від політики
- 04.07.2024 Глава МЗС Греції: уряди Північної Македонії і Албанії ставлять під загрозу перспективи євроінтеграції цих країн
- 24.06.2024 У Греції звинуватили нову македонську владу у грубому порушенні угоди щодо назви країни