Денісова заявила про порушення екологічних прав громадян в окупованому Криму
Омбудсман України Людмила Денісова повідомляє про забруднення екосистеми окупованого Криму та «порушення екологічних прав громадян» на півострові.
«До мене надходять повідомлення щодо порушення екологічних прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя. За роки окупації проблеми довкілля ТОТ збільшуються за масштабами та глобальністю. Забруднення Чорного моря, погіршення водозабезпечення, техногенні катастрофи та інші екологічні проблеми, спричинені недбалістю окупаційної влади, призводять до знищення унікальних екосистем Кримського півострова», – йдеться у повідомленні Денісової у телеграм-каналі, передає Крим.Реалії.
За її інформацією, через збільшення кількості суден зростає кількість випадків розливу нафти у Чорному та Азовському морях.
«Проведення у 2021 році державою-окупантом систематичних військових навчань, вибухи боєприпасів у морі суттєво забруднюють морське середовище та призводять до загибелі морських тварин, як наслідок загинуло 300 дельфінів. Інтенсивне викачування підземних прісних вод на ТОТ призводить до появи солончаків, а зміна русла гірських річок загрожує існуванню прісноводних риб та комах, занесених до Червоної книги України», – стверджує Денісова.
Омбудсман вказує на зростання кількості стихійних звалищ і нечистот, що скидаються у Чорне та Азовське моря.
«Значної шкоди екології півострова завдає: знищення 100 тисяч дерев і 116 тисяч чагарників (з них 363 хвойних та листяних дерева в Козачій бухті м. Севастополя); видобуток будівельного каменю на горі Агармиш; незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення біля м. Балаклава; видобуток прісної води з під Азовського моря та розорення 20 тис. га степових ділянок, що підтверджується Державним космічним агентством України», – додала Денісова.
Реакції російської влади на критику омбудсмана України щодо екології окупованого Криму наразі немає.
Про знищення окупантами природи у Криму часто повідомляють українські екологи, вказуючи на військову активність Росії на півострові. «На Керченському півострові це майже повністю втрачена наразі рослинність внаслідок забруднення продуктами вибуху», – стверджує еколог Української природоохоронної групи (UNCG) Олексій Василюк.
Ще на цю тему
- 23.12.2024 У Керчі запровадили надзвичайний стан через викид на берег мазуту після аварії танкерів / Фото
- 12.10.2024 У Криму стан прибережної території моря наближається до екологічної катастрофи – експерт
- 08.10.2024 В оккупированном Крыму хотят провести «Зеленый фестиваль»
- 07.08.2024 Через аномальну спеку в Криму кількість пожеж зросла на третину – МНС окупантів
- 02.08.2024 «Це втрата на роки» – краєзнавець про масове висихання кизилових дерев у Криму
- 04.07.2024 Все пляжи Феодосии закрыты из-за аварии на канализационном коллекторе
- 27.05.2024 У водоймах Криму виявили личинок малярійних комарів – ЗМІ
- 17.02.2024 Соленость Азовского моря повысилась в два раза
- 02.12.2022 До Міжнародного кримінального суду передадуть докази екологічних злочинів Росії в окупованому Криму
- 11.04.2022 Два обвала произошли на севастопольском побережье
- 16.02.2022 Экология: Оккупанты построят на ЮБК канализационные коллекторы с глубоководным выпуском
- 10.02.2022 Балаклавскую бухту заливают канализационные и бытовые стоки