Україна представила в ОБСЄ подальші кроки у межах Кримської платформи
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів окремий захід «Кримська платформа: Рух вперед» на полях 28-го засідання Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ.
Він представив елементи довгострокової діяльності «Кримської платформи» та спільних дій країн-учасниць на п’ятьох пріоритетних напрямах. Про це повідомляє пресслужба МЗС.
«Установчий саміт Кримської платформи в Києві був історичною подією. Нині ми активно розвиваємо його успіх та перетворюємо «Кримську платформу» на постійно діючий, впливовий формат», – підкреслив Кулеба.
Глава української дипломатії запропонував низку пріоритетних проєктів у рамках Кримської платформи, серед яких розробка сучасної політики невизнання спроби анексії; посилення ефективності санкцій; налагодження швидкої та скоординованої міжнародної реакції для захисту прав людини, захисту української та кримськотатарської ідентичності, культурної спадщини в Криму; дослідження економічних збитків від окупації та моніторингу стану довкілля.
Міністр підкреслив важливість розвитку експертної дипломатії та співпраці МЗС з Експертною мережею «Кримської платформи».
Як зазначається, у заході також взяла участь координатор робочої групи Експертної мережі «Кримської платформи» з прав людини Ольга Скрипник та координатор робочої групи Експертної мережі з питань безпеки Аліна Фролова, які представили бачення неурядового сектору щодо сучасних викликів на правозахисному і безпековому напрямах діяльності «Кримської платформи» та шляхів їхнього подолання.
Співорганізаторами заходу разом з Україною виступили Албанія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Німеччина, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Словаччина, Швейцарія, Румунія, Туреччина, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.
У заході взяли участь високі іноземні гості: міністри закордонних справ Канади, Латвії, Литви, Естонії, Румунії, Чехії, представники зовнішньополітичних відомств Грузії, Туреччини, ЄС, США, Німеччини.
Ще на цю тему
- 22.11.2024 В Крыму рекрутинг добровольцев в армию РФ возложили на участковых – ЦНС
- 22.11.2024 В Крыму исчезла главный редактор детского крымскотатарского журнала «Арманчыкъ» Эдие Муслимова – правозащитники
- 22.11.2024 Аксенов: в 2024 году российские власти получили 2,7 млрд рублей от продажи «национализированного» имущества
- 21.11.2024 На «патріотичне виховання» дітей в школах Крима у 2024 році окупанти витратили 477 мільйонів доларів
- 20.11.2024 В бухте Севастополя установят боновые заграждения – Развожаев
- 20.11.2024 Российские власти выставили на продажу еще одно здание в Балаклавской бухте
- 19.11.2024 Окупанти заявили про затримання «підозрюваних» в організації підриву капітана 1-го рангу ЧФ РФ у Севастополі
- 18.11.2024 Рост цен на бензин в Крыму стал рекордным за неделю – активисты (фото)
- 18.11.2024 Крымский юрист Кямилев вышел из спецприемника после админареста – правозащитники
- 16.11.2024 Константинов призвал Илона Маска инвестировать в аннексированный Крым
- 15.11.2024 В Крыму силовики РФ преследуют 117 человек по «делам Хизб ут-Тахрир» – КРЦ
- 14.11.2024 В Джанкойском районе Крыма восстановили движение поездов на железной дороге под обрушившимся мостом