Політв’язень Сервер Мустафаєв закликає ЗМІ розповідати про репресії в окупованому Криму
Політв’язень Кремля, активіст і громадянський журналіст Сервер Мустафаєв висловлює вдячність журналістам за привернення уваги до долі політв’язнів та їхніх родин і закликає ЗМІ більше розповідати про тих, кому Росія «огульно навішує ярлики «терористів» і «екстремістів».
Про це громадянський журналіст написав у своєму листі до Національної спілки журналістів України, який особисто передала у Києві голові НСЖУ Сергію Томіленку Майє Мустафаєва, дружина Сервера, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу НСЖУ.
«Кожен з нашої журналістської професії має робити щодня крок за кроком, писати сторінки за сторінками й не дати зійти з порядку денного всіх міжнародних, дієвих для вирішення питання Криму майданчиків», – переконаний Сервер Мустафаєв, який наразі перебуває у слідчому ізоляторі Новочеркаська Ростовської області.
Кримський громадянський журналіст наголошує, що «слова правди неможливо вбити», і попри мільярди, які Росія витрачає на «свою брехливу пропаганду», «наша єдність більша за штрафи, сильніша за автомати тиранічного режиму РФ».
У листі до НСЖУ Мустафаєв, який отримав від російського суду вирок у 14 років ув’язнення, закликає українських журналістів знайомитися ближче з сім’ями і дітьми в’язнів Кремля та розповідати про них всьому світу.
«Я завжди окремими сторінками минулого пам’ятаю мої зустрічі з журналістами України, Європи та зустріч в офісі НСЖУ. Вірю, що ми ще багато зробимо разом. Дикі строки нашого ув’язнення не гумові», – пише Мустафаєв.
У Національній спілці журналістів України висловлюють щиру вдячність Майє Мустафаєвій за переданого листа від чоловіка і обіцяють посилювати солідарність із кримськими громадянськими журналістами.
«Із Сервером Мустафаєвим особисто зустрічався ще у 2018 році, радилися про убезпечення громадянських журналістів у Криму. Очевидно, що Росія репресіями хоче зупинити неконтрольоване нею інформування про реалії окупованого Криму. І єдиний наш інструмент допомоги ув’язненим колегам – національна і міжнародна журналістська солідарність. Розповідаючи про долі громадянських журналістів та їхні родини, ми посилюємо підґрунтя для урядів та міжнародних організацій у справедливих вимогах до Росії звільнити наших колег з-за ґрат», - зазначив голова НСЖУ Томіленко.
Сервер Мустафаєв. Фото: nsju.org
Як повідомлялося, наприкінці грудня НСЖУ відкрила фотовиставку «Громадянські журналісти важливі» у солідарність із родинами ув’язнених громадянських журналістів Криму. На більшості фото – дружини та діти 10 журналістів, що перебувають за ґратами (Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Асан Ахтемов, Амет Сулейманов). За ініціативи НСЖУ Європейська федерація журналістів виступила зі спеціальною заявою з вимогою до Росії негайно звільнити ув’язнених кримських громадянських журналістів та фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Також ЄФЖ наприкінці року включила всіх згаданих журналістів до єдиного списку ув’язнених в Європі журналістів і закликала уряди до припинення переслідування працівників ЗМІ за виконання професійних обов’язків.
Ще на цю тему
- 13.11.2024 Політв’язень Руслан Нагаєв уже тиждень перебуває в одній із лікарень Архангельська
- 11.11.2024 Правозахисника кримських політв'язнів Кямілєва помістили в спецприймальник у Сімферополі
- 09.11.2024 Арешт кримського юриста Кямілєва: правозахисники зробили заяву
- 07.11.2024 В окупованому Криму затримали правозахисника Рустема Кямілєва
- 07.11.2024 Росія посилює тиск проти адвокатів в окупованому Криму
- 30.10.2024 За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей – правозахисники
- 24.10.2024 Майже три тижні з політв'язнем Ремзі Бекіровим немає зв'язку – дружина
- 22.10.2024 Незаконно засудженого кримчанина Сейтхалілова етапували у Карелію
- 10.10.2024 У Парламенті Естонії відкрили виставку «Заради Криму»
- 08.10.2024 Кримськотатарського активіста Різу Ізетова етапували до Якутії за дев'ять тисяч кілометрів від Криму
- 04.10.2024 Політв'язня Акіма Бекірова етапували із Саратовської області РФ до Чувашії
- 30.09.2024 ФСВП Росії відмовила в переведенні засудженого кримського журналіста Бекірова ближче до дому