Суд наклав арешти ще на п’ять суден, які незаконно відвідували Крим
Херсонський міський суд наклав арешти ще на п’ять суден, що порушили порядок в’їзду та виїзду до окупованого півострова Крим.
Про це повідомила прокуратура АР Крим та Севастополя, пише сайт Порти України.
Таким чином, повідомили у прокуратурі, загалом з 2014 року уже накладені арешти на 59 суден-порушників.
У прокуратурі нагадали, що з липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів в окупованому Криму, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Проте деякі іноземні судна, порушуючи законодавство, здійснюють заходження до Криму. У зв’язку з цим розслідується кримінальне провадження за фактами порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.
Наголошується, що заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів тимчасово окупованого півострова правоохоронні органи автономії кваліфікують як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.
Загалом завдяки співпраці та спільним зусиллям прокуратури автономії, інших державних органів і громадських організацій за останні роки спостерігається істотне зменшення кількості іноземних суден, що заходять до закритих портів Криму: зі 162 з 2014 року до одиничних випадків на сьогоднішній час, — наголосили у прокуратурі.
Після російської окупації Криму Міністерство інфраструктури України видало наказ «Про закриття морських портів» (від 16 червня 2014 року), яким заборонило суднозаходи до морських портів Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта та Євпаторія. Було заявлено, що судновласники та капітани суден, які порушують цю заборону, зіштовхнуться із серйозними санкціями, серед яких — грошовий штраф та ув’язнення.
Інформація про закриття портів була опублікована у «Повідомленнях мореплавцям», а Посольство України у Великій Британії поінформувало про закриття портів Міжнародну морську організацію (IMO), членами якої є 170 держав. Проте, як показує досвід останніх років, судна деяких судновласників продовжують заходити до кримських портів, незважаючи на їхнє закриття.
До суден-порушників режиму окупованого Криму, які потім заходили до портів материкової України, застосовуються санкції. Зокрема, рішенням суду 1 листопада 2016 року заочно був заарештований пором Varyag (прапор — Панама), який здійснив 18 рейсів між Севастополем та портом Зонгулдак (Туреччина).
Ще на цю тему
- 16.10.2024 ЄС продовжить санкції проти РФ, запроваджені з 2014 року після анексії Криму – кореспондент Радіо Свобода
- 06.03.2024 Байден ще на рік продовжив санкції проти РФ через окупацію Криму
- 26.01.2024 Співпраця Криму з Нікарагуа призведе до посилення санкцій проти цієї країни – Борис Бабін
- 15.11.2023 Незаконні пасажирські перевезення в Крим: Підозру отримав гендиректор залізничної компанії «Гранд Сервіс Експрес»
- 26.10.2023 Італійська компанія Camozzi досі працює в Криму та постачає обладнання для окупантів – Trap Aggressor
- 08.09.2023 ЄС запровадив санкції проти причетних до справи Єсипенка та інших порушень прав людини в Криму
- 20.07.2023 «Кримський титан»: під холдинг чи під танк?
- 13.05.2023 Bellingcat відстежили понад сотню суден-привидів у порту окупованого Севастополя
- 17.04.2023 З Туреччини до Керченської протоки доставили ільменіт для кримського Титану / Фото
- 07.04.2023 Уряд підтримав рішення застосувати секторальні санкції проти Сирії
- 16.03.2023 У Німеччині оштрафували компанію, яка допомагала РФ будувати керченський міст
- 04.03.2023 Российская компания заявила о решении проблем с сырьем для крымского «Титана»