UA EN

Катастрофа MH17: Малайзія приєдналася до нового судового процесу проти рф

21:00 16.03.2022

Влада Малайзії ухвалила рішення приєднатися до Нідерландів та Австралії, які почали новий судовий процес проти росії у Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO) через збиття літака рейсу МН17.

Про це повідомляє New Straits Times.

У міністерстві транспорту країни заявили, що рішення було ухвалене відповідно до Чиказької конвенції.

«Малайзія прагне домогтися справедливості для сімей загиблих, включаючи 43 малайзійців, які були на борту літака. Ми віддані тому, щоб процес був прозорим, переконливим та викликав довіру. Наш підхід завжди полягав у тому, що висновки повинні ґрунтуватися на доказах», - додали у відомстві.

У міністерстві зазначили, що для того, щоб притягнути винних у цьому нелюдському злочині до відповідальності, щоб вшанувати пам’ять жертв та найближчих родичів MH17, необхідно провести ретельний та вичерпний судовий процес.

Раніше Міністерство закордонних справ привітало рішення Королівства Нідерланди та Австралії звернутися до ІCАО відповідно до положень Чиказької конвенції з метою притягнення рф до відповідальності за її участь у збитті в липні 2014 року літака рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній".

Нідерланди та Австралія почали новий судовий процес проти рф у Міжнародній організації цивільної авіації (ICAO) через збиття літака рейсу МН17.

Уряд Нідерландів також вкотре наголосив, що завжди виступав за досягнення істини, справедливості та відповідальності за загибель 298 людей, які перебували на борту пасажирського літака рейсу МН17.

Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу "Бук", який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК "Бук". Це колишній офіцер фсб, так званий колишній міністр оборони "днр" ігор гіркін (стрєлков), генерал, а на час збиття літака – полковник гру генштабу збройних сил рф, глава "гру днр" сергій дубинський, підполковник гру олег пулатов (усі – громадяни рф), громадянин України леонід харченко, який воював на боці "днр".

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Ще на цю тему