UA EN

Танкерна компанія Euronav призупинила роботу з російськими клієнтами

08:20 01.04.2022

Компанія Euronav, яка надає послуги з відвантаження та зберігання сирої нафти, призупинила операції з російськими клієнтами.

Група, що базується в Антверпені, прийняла рішення приєднатися до зростаючої кількості західних компаній, що скорочують зв’язки з Росією після її вторгнення в Україну. Компанія також заявила, що на неї можуть негативно вплинути торгові тарифи та ембарго, накладені у світлі конфлікту повідомляє Hellenic Shipping News.

Організація країн-експортерів нафти та її союзники (ОПЕК+) зіткнулися зі зростаючим тиском, щоб видобувати більше сирої нафти, оскільки західні санкції, введені у відповідь на війну, скоротили експорт російської нафти. За словами Euronav, у довгостроковій перспективі тонно-милі — галузева мірка, що включає обсяги та відстані, — можуть збільшитися, оскільки торгові потоки коригуються з урахуванням скорочення потоків російської нафти.

Ціни на нафту впали більш ніж на $5 за барель у четвер на новинах про те, що Сполучені Штати розглядають можливість вивільнення до 180 млн барелів зі своїх стратегічних запасів нафти.

Euronav також зазначила, що ціни на суднове паливо зросли внаслідок конфлікту, що, як очікується, призведе до подорожчання фрахтових перевезень на дальніх рейсах.

За інформацією Euronav, на російський сегмент припадає близько 5% її обороту.

15 березня Євросоюз запровадив четвертий пакет санкцій щодо Росії, які включають обмеження проти великих компаній оборонного комплексу РФ, а також нафтогазових компаній, однак дозволяють купувати нафту та газ за «великої необхідності».

США, союзники й партнери з перших днів вторгнення Росії в Україну запровадили жорсткі санкції та експортні обмеження для російської економіки. Канада і США заборонили імпорт нафти з Росії, а Велика Британія зробить це до кінця року. Імпорт із Росії нафти, нафтопродуктів, природного газу, вугілля й інших енергоносіїв з 25 квітня забороняє також Австралія.

Влада Німеччини розраховує, що до літа вдасться скоротити наполовину імпорт російської нафти, а до осені припинити імпорт вугілля з РФ. 

Великі компанії, зокрема Shell Plc і Total Energies SE, заявили, що планують поступово відмовитися від закупівель нафти й палива в Росії.

Ще на цю тему