UA EN

Величезний нафтовий тендер рф провалився через вимогу оплати в рублях - Reuters

17:20 26.04.2022

Російська «Роснефть» не змогла продати нафту на великому тендері після того, як зажадала передоплату в рублях, заявили в понеділок п'ятеро трейдерів, а це означає, що провідній нафтовій компанії рф доведеться знайти способи перенаправити більше нафти покупцям в Азії за допомогою приватних угод, пише Reuters.

Як зазначається, провал тендеру свідчить про зростаючу боротьбу кремлівської нафтової компанії за продаж нафти через широкомасштабні санкції Заходу щодо росії за вторгнення в Україну.

Так, минулого тижня "Роснефть" пішла за путінською вказівкою "Газпрому" і зажадала 100-відсоткову передоплату та конвертацію платежу в рублі за свою нафту.

"Роснефть" подала на тендер 6,5 млн тонн нафти Urals, Siberian Light, Sokol та ESPO Blend з російських портів у травні-червні, але до понеділка заявок подано не було, повідомили п'ять трейдерів.

За словами трейдерів, було надзвичайно складно виконати умови тендеру, додавши, що продаж був би досить складним без оновлених умов, водночас, більшість європейських великих і навіть торгових фірм згортають закупівлі у "Роснефти".

Державні нафтопереробні заводи Індії не подали заявок, а обсяги далекосхідних сортів нафти, Sokol та ESPO Blend були занадто "швидкими", щоб викликати інтерес, вказує видання. "Конкретні умови і стислі терміни вимагають індивідуальних переговорів", - сказало джерело в азіатській торговій фірмі, додавши, що частина запропонованих обсягів може бути продана в межах приватних угод.

Китай публічно не засуджував дії Москви в Україні, а Індія після вторгнення купила у росії більш ніж удвічі більше нафти, попри тиск з боку Вашингтона з метою скоротити продажі.

Інше джерело, знайоме з тендером "Роснефти", повідомило, що основною метою тендеру було "оголосити ринку вимогу про платежі в рублях", що було досягнуто.

При цьому Bloomberg також підтвердило інформацію про провал тендера "Роснефтью", про що їм повідомили трейдери. І що наступного місяця росія планує високий рівень експорту нафти марки Urals. Останні дані, як вказано, показали, що в травні буде відвантажено близько 8,71 млн тонн або 2,06 млн барелів на день цього сорту. Щоденний обсяг трохи нижче трирічного максимуму квітня 2,26 млн, але набагато вище, ніж у середньому 1,5 млн у 2021 році, пише агентство.

Москва, як вказує Reuters, публічно визнала, що з березня зіткнулася з деякими проблемами з експортом нафти через санкції, але пообіцяла активізувати співпрацю з Азією, щоб перекинути частину продажу нафти із Заходу.

Санкції Заходу щодо російської нафти є частиною ширших зусиль щодо політичної та економічної ізоляції Москви через вторгнення, які включають обговорення нафтового ембарго у масштабах усього ЄС, відзначає видання.

Євросоюз також порадив країнам-членам не піддаватися на вимоги президента росії володимира путіна платити рублі за газ російській газовій монополії "Газпром".

ЄС набагато більше залежить від російського газу, ніж від нафти, і аналітики та економісти кажуть, що повне ембарго на російський газ занурить континент у глибоку рецесію.

Ще на цю тему