Безповоротна втрата європейськоі ринку енергоносіїв має нагадати РФ, чому розвалився радянський союз - Коболєв
Європейський Союз ухвалив рішення про запровадження нафтового ембарго проти Росії. Про це оголосили в ніч на 31 травня президент Європейської ради Шарль Мішель та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Шостий пакет санкцій включатиме заборону на імпорт нафти з РФ з тимчасовим винятком для трубопровідних постачань. Але, навіть з цим винятком нафтове ембарго буде болючим для РФ, бо відразу зачепить 75% російського нафтового експорту в Європу та 90% - до кінця року.
Свою оцінку санкцій щодо припинення імпорту нафти з РФ, висловив екс-председатель правления НАК «Нафтогаз Украины» Андрій Коболєв на своїй сторинці у Фейсбуці..
«Чи могло це рішення бути більш болючим для Росії завдяки швидшим та масштабнішим діям єропеців? Так могло би, адже санкції будуть вступати в дію поступово і «за кадром» поки що залишається природний газ», - пише Коболєв.
«Чи є це рішення достатнім для повного знищення російської економіки? На жаль, ні - значна частина нафти, яка транпортується морем, буде перенаправлена в країни, які не підтримують санкцій.
Це чудово розуміють як у Вашингтоні, Лондоні та Брюселі, де їх називають «bottom feeders” - цей термін не має такогож прямого та яскравого еквіваленту українською, тому, як на мене, найближчим по сенсу є слово «падальник». Але тут є дуже важливе «але». Далеко не всю нафту Росія зможе перенаправити (я очікую, що не більше 60%) і, що є ще більш важливим, падальники ніколи не платять ринкову ціну. Від 50 до 70 центів на долар. Тому удар від цих санкцій буде дуже відчутним в РФ, але не визначальним в короткостроковій перспективі.
І саме головне питання: Чи можуть ці санкції мати визначальний вплив у перемозі у середньо- чи довгостроковій песпективі?
Так, можуть.
За умови своєї безповоротності та постійної ескалації. Саме безповоротна втрата європейськоі ринку енергоносіїв та його захоплення іншими постачальниками повинна нагадати кремлівським керманичам, як і чому розвалився радянський союз. Дати їм зрозуміти, що «безумовна індулігенція» від країн Заходу була відкликана, і Росія сплатить ше більшу ціну, якщо не зупиниться та не поверне награбоване, в першу чергу нашу землю. Бо наступною жертвою стане газ. А ось газ вони перепродати чи перенаправити зовсім не зможуть.
Тому продовжуємо працювати заради нашої спільної перемоги.
Вітаю всіх причетних з цим важливим кроком!», - пише Коболєв
Ще на цю тему
- 23.11.2024 Крупнейший банк Британии прекратил прием всех платежей из России
- 23.11.2024 Нові санкції США можуть перекрити платежі ЄС за російський газ через «Газпромбанк» – ЗМІ
- 22.11.2024 Курс рубля обвалився до мінімуму з початку повномасштабного вторгнення на тлі нових санкцій США
- 22.11.2024 На великому газовому заводі в Росії погасло світло через санкції
- 22.11.2024 Росія виділила на мікроелектроніку $7 мільярдів, але через санкції не змогла її закупити - ОПУ
- 22.11.2024 США ввели санкції проти Газпромбанку й десятків інших фінансових установ Росії
- 21.11.2024 Велика Британія запровадила санкції проти Фірташа, його дружини та банкіра
- 21.11.2024 Австрійська девелоперська компанія продала свій останній об’єкт зі збитками і остаточно пішла з Росії
- 21.11.2024 В Офісі президента відбулася зустріч із дипломатами ЄС щодо санкційної політики проти РФ
- 21.11.2024 Ліхтенштейн узгодив режими санкцій проти Білорусі та Росії
- 20.11.2024 Порти Ірану потрапили під санкції ЄС через військову допомогу Росії
- 19.11.2024 Чистый убыток Дальневосточного морского пароходства за январь‒сентябрь 2024 года превысил 2 млрд рублей