UA EN

Дефіцит зерносховищ становитиме до 15 млн тонн восени — Мінагропрод

14:40 07.07.2022

Через знищення зерносховищ та тимчасову окупацію до кінця жовтня 2022 року дефіцит потужностей для зберігання зерна складатиме 10-15 млн тонн. 

Такий прогноз озвучив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич, повідомляє видання Порти України з посиланням на прес-службу Мінагропроду.

Через знищення інфраструктури для зберігання та тимчасову окупацію в нас з 75 млн тонн потужностей для зберігання залишилось в розпорядженні зерносховищ лише близько на 60 млн тонн. До кінця жовтня дефіцит потужностей для зберігання зерна складатиме 10–15 млн тонн”, — сказав заступник міністра, виступаючи виступаючи на панельній дискусії в рамках Ukrainian-Swiss Business Hub у Лугано.

Він зазначив, що після початку повномасштабної війни Україні вдалося експортувати лише 5,2 млн тонн продукції, у той час як до 24 лютого щомісячний експорт становив 5-6 млн тонн. Крім того, з очікуваного врожаю понад 60 млн тонн необхідно буде експортувати 30-40 млн тонн.

Дмитрасевич наголосив, що неможливість експорту з України врожаїв минулого та цього року, зменшені посіви озимини спричинять подальше зростання цін на продовольчих ринках.

За словами заступника міністра, зараз розглядаються два пріоритетні проекти, які можуть допомогти налагодити експорт українського зерна.

Перший — проект міжнародного фонду для придбання сільськогосподарської продукції в українських фермерів із подальшим експортом. Очікується, що це дозволить аграріям отримати необхідний поточний капітал для посівних та збиральних кампаній сезонів цього та наступного років. Другий проект — будівництво перевантажувальних транскордонних терміналів для зернових культур та рослинних олій. Їхня основна ідея — перетин кордону продукцією через зернові конвеєри та трубопроводи для олій”, — розповів Дмитрасевич.

Він наголосив, що за неможливості реалізувати свою продукцію, а відповідно — за відсутності обігових коштів, високих цін на пальне, добрива та логістику, українські фермери не зможуть працювати над новим врожаєм.

Як повідомлялося, у червні 2022 року Україна експортувала 2,17 млн тонн зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх переробки, що на 470 тис. тонн, або 25% більше, ніж попереднього місяця.

За даними Мінагропроду, у 2021-2022 маркетинговому році (МР, липень 20210 — червень 2022) Україна експортувала 61,52 млн тонн зернових та олійних на загальну суму понад $22 млрд.
 

Ще на цю тему