Загарбники нищать спадщину Криму: залізницю прокладуть через доісторичні поселення таврів
У Криму загарбники хочуть прокласти залізницю через доісторичні поселення таврів і древні могильники.
Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.
«Окупанти продовжують нищити культурну й історичну спадщину Криму: у рф заявили, що залізнична дорога біля Інкерманського монастиря руйнує пам’ятку, тож залізницю прокладуть через доісторичні поселення таврів і древні могильники», - йдеться у повідомленні.
Подібне руйнування кримської культурної спадщини, ініційоване особисто президентом рф, назвали «рятувальними археологічними роботами», в ході яких планують знищити Могильник №9 (II–I тис. до н.е.), Поселення таврів №5 (VII-V ст. до н.е., I-XV ст. н.е.), поселення Кар’єрна 1 (приблизно VIII-VI ст. до н.е.) та поселення Ак-Керман (приблизно 15-18 ст. н. е.). Древні поселення розкопають, все знайдене внесуть у звіт і передадуть у російські музеї, йдеться у повідомленні.
Питання збереження археологічної спадщини та культурних цінностей в окупованому Криму є нагальним, адже загарбники вивозять археологічні цінності та мистецькі об'єкти, привласнюють і розпоряджаються ними на власний розсуд, завдають суттєвої шкоди пам’яткам і знищують культурну спадщину, зокрема корінного кримськотатарського народу, підкреслили у Представництві.
Питання захисту культурної спадщини зараз є окремим важливим треком у рамках діяльності Кримської платформи, елементом деокупації та повернення українського Криму, тому буде обов'язково пропрацьовуватися під час Другого саміту цього року.
Представництво систематично долучається до моніторингу ситуації з питань охорони культурної спадщини в окупованому Криму та до запровадження санкцій щодо осіб, які підозрюються у спричиненні збитків таким об'єктам. Усі факти правопорушень фіксуються та передаються до профільних державних і правоохоронних органів, тож винні у розграбуванні та нищенні української культурної спадщини будуть покарані, йдеться у повідомленні.
Підкреслюється, що привласнення та руйнування кримської культурної спадщини є порушенням норм міжнародного гуманітарного права, однак країна-агресор використовує ці механізми для реалізації своєї комплексної довгострокової стратегії щодо зміцнення домінування рф над минулим, сьогоденням і майбутнім українського Криму.
«Звертаємо увагу міжнародної спільноти на цю важливу тему та закликаємо посилювати тиск на росію задля відновлення територіальної цілісності, а також історико-культурної спадщини України та Європи», – йдеться у повідомленні.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 Российские следователи проверят сообщение о подбросе книг фигурантам «дела крымских мусульман» из Джанкойской группы
- 28.11.2024 Российские власти Феодосии анонсировали проведение учебных стрельб военных РФ в городе
- 28.11.2024 В Севастополе силовики РФ вновь проведут «масштабные учения» по «противодействию диверсантам» – Развожаев
- 28.11.2024 В Украине суд приговорили экс-нардепа Царева к 8 годам тюрьмы и конфисковал его недвижимость в Крыму
- 27.11.2024 Утверждены пределы морского пункта пропуска через «госграницу» в порту оккупированной Керчи
- 27.11.2024 В Україні судитимуть очільника «Юнармії», який вербує кримських школярів на війну
- 26.11.2024 В Крыму вновь усилили меры безопасности на автостанциях
- 26.11.2024 В школах Севастополя перестали изучать украинский язык – активисты
- 26.11.2024 Российские власти отказались от массовых мероприятий к Новому году в Крыму
- 26.11.2024 Подконтрольный РФ суд в Крыму удовлетворил российский иск об «энергоблокаде» полуострова
- 22.11.2024 В Крыму рекрутинг добровольцев в армию РФ возложили на участковых – ЦНС
- 22.11.2024 В Крыму исчезла главный редактор детского крымскотатарского журнала «Арманчыкъ» Эдие Муслимова – правозащитники