UA EN

МАГАТЕ приховала справжні наслідки російської окупації Зони відчуження - Greenpeace Німеччини

16:00 27.07.2022

Greenpeace стурбований тим, що МАГАТЕ серйозно скомпрометовано у своїй ролі в ядерній безпеці та безпеці в Україні.

Дослідницька група Greenpeace Німеччини, яка співпрацює з українськими вченими в Чорнобилі, виявила, що рівень радіації в районах, де відбувалися російські військові дії, був щонайменше втричі вищим за оцінку Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Про це повідомляє Greenpeace, пише ZN.UA.

Організація провела власне розслідування щодо рівня радіації в зоні відчуження і дійшла висновку, що в МАГАТЕ надали обмежені дані.

«Очевидно, що російські військові діяли у високорадіоактивному середовищі, але це не те що повідомляє МАГАТЕ. Можна лише зробити висновок, що МАГАТЕ чомусь вирішило не докладати зусиль для повного розслідування. З нашого опитування стало зрозуміло, що в рівнях радіації в Чорнобильській зоні відчуження немає нічого нормального, на відміну від того, в чому МАГАТЕ хоче переконати світ», – зазначив провідний спеціаліст із радіації Грінпіс Бельгії Ян Ванде Путте.

Організація нагадує, що у квітні 2022 року МАГАТЕ надало дуже обмежені дані із запевненнями, що рівень радіації є «нормальним» і не є серйозною проблемою для навколишнього середовища чи громадської безпеки.

Слідча група в Чорнобилі також задокументувала, що російські військові дії проти основних лабораторій, баз даних і систем радіаційного моніторингу завдали серйозної шкоди науковій інфраструктурі, яка була розроблена спільно з міжнародним науковим співтовариством. Йдеться про пошкодження лабораторного обладнання, необхідного для вивчення впливу радіації на людей і навколишнє середовище, що загрожує безпеці нинішніх і майбутніх поколінь.

Greenpeace Німеччини стурбований тим, що МАГАТЕ серйозно скомпрометовано у своїй ролі в ядерній безпеці та безпеці в Україні через його зв’язки з російським ядерним державним агентством “Росатом”, зокрема з нинішнім заступником директора МАГАТЕ Михайлом Чудаковим, котрий раніше обіймав посаду в “Росатомі”.

Ранцше в Україні заявляли, що відсутність належної реакції МАГАТЕ щодо захисту ядерних об'єктів України пояснюється дуже великим впливом Росії та Росатому на цю організацію, пише видання. 

Україна разом із партнерами працює над усуненням Росії з Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) або принаймні над усуненням росіян від ключових позицій у секретаріаті організації.

Нагадаємо, очільник ДП «НАЕК “Енергоатом”» Петро Котін закликав керівників Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) посприяти в зупиненні ядерного тероризму, до якого вдаються військові рф.

Ще на цю тему