У росії позбавили адвокатського статусу трьох юристів із окупованого Криму, які захищають політв’язнів
У росії адвокатська палата Чечні позбавила професійного статусу адвокатів Лілю Гемеджі, Рустема Кямілєва та Назіма Шейхмамбетова з окупованого Криму, які захищають політв'язнів на півострові. Юристи не зможуть брати участь у кримінальних справах. Крім того, вони не мають права складати іспит на повторне набуття адвокатського статусу протягом року.
Кримські адвокати Назім Шейхмамбетов, Ліля Гемеджі та Рустем Кямілєв
Про це Центр журналистских расследований «Кримська солідарність» повідомив Назім Шейхмамбетов.
Як зазначається, управління міністерства юстиції Чеченської Республіки вимагало від палати адвокатів «Нізам» припинити адвокатський статус Назіма Шейхмамбетова, Рустема Кямілєва та Лілі Гемеджі, які перебували в ній до минулого року. Рада палати ухвалила рішення не на користь кримських юристів. Без адвокатського статусу вони не зможуть захищати своїх довірителів у кримінальних справах, представляти їх у судах та на попередньому слідстві.
«Рішення було ухвалено на підставі подання Управління міністерства юстиції по Чеченській Республіці на адресу адвокатської палати Чечні, адвокатами якої ми були. Виходить, що мін’юст вимагає наші професійні статуси припинити», – розповів Шейхмамбетов.
Він зазначив, що припинення статусу виявилося для нього та його колег несподіванкою, оскільки вони не були повідомлені про нього та не мали змоги належним чином підготуватися, висловити свої заперечення. «Закон дає нам змогу продовжувати роботу. Єдине, є обмеження щодо кримінальних справ. Але ми не налаштовані припиняти захист людей у Криму», – сказав Шейхмамбетов.
Адвокати вже готують скарги, які вони можуть направити до суду та Федеральної палати.
«Це безпрецедентно, коли трьох адвокатів миттєво позбавляють статусу. За 8 років адвокатської роботи, зокрема наших колег у Криму, такого не було», – розповів Шейхмамбетов, додавши, що пов’язує це з політичним переслідуванням з боку правоохоронних органів.
Тривалий час юристи намагалися перевестися з чеченської адвокатської палати до кримської, але ухвалення рішення постійно зятягувалося. Затримка з рішенням Ради адвокатської палати Криму, зокрема, вплинула на позбавлення адвокатів професійного статусу.
Як зазначає «Кримська солідарність», тиск на адвокатів у Криму, які займаються справами із політичним резонансом, практикується вже не перший рік. Вперше співробітники «Центру протидії екстремізму» провели обшуки в офісі кримських адвокатів, а також у квартирі захисника Еміля Курбедінова ще у 2016-2018 роках.
Ще на цю тему
- 03.01.2025 У Криму окупанти затримали чоловіка, який публічно висловлював підтримку Україні
- 20.12.2024 Россия: почти 80% дел о госизмене возбудили после начала полномасштабного вторжения
- 13.12.2024 У Криму росіяни розгорнули репресії проти залізничників
- 12.11.2024 В Крыму в октябре зафиксировали 17 незаконных арестов – КРЦ
- 25.10.2024 Окупанти в Криму посилюють тиск на "нескрєпні" релігійні конфесії
- 31.07.2024 У Криму засудили жінку у справі про вилиту в скриньку для голосування зеленку - ЗМІ
- 31.07.2024 Кримського політв'язня Абдулкадирова етапували до колонії в Архангельській області
- 26.06.2024 Україна домагатиметься компенсації від РФ постраждалим від порушень прав людини у Криму – Мінюст
- 03.05.2024 Рішення Комітету ООН дає можливість засудити Росію за виселення українців з Криму – Чубаров
- 01.05.2024 Нав’язування громадянства РФ жителям Криму є дискримінацією за національною ознакою та порушує права людини – Комітет ООН
- 18.03.2024 Amnesty International підготувала звіт про злочини РФ до десятої роковини анексії Криму
- 23.01.2024 В Крыму силовики РФ провели обыск у замглавы ЦИК Курултая крымскотатарского народа Назима Меметова