Україна передала документи для приєднання до «митного безвізу»
Українська сторона передала європейській стороні необхідні інструменти для приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами (так званий митний безвіз).
Про це повідомила прес-служба Державної митної служби, пише видання Порти України.
Міжнародне застосування NCTS, у доповнення до реінжинірингу програми авторизованого економічного оператора (АЕО) та системи митних спрощень, — це основний інструмент для швидкого проходження товарів через митницю зі збереженням безпеки на кордоні під час війни. З приєднанням до міжнародних митних конвенцій та запуском відповідних законодавчих змін Україна виконає 81% своїх зобов’язань Угоди про асоціацію з ЄС у митній сфері”, — заявив заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
За його словами, досягнення у міжнародній митній політиці суттєво наближають Україну як країну-кандидата до вступу в ЄС.
Для отримання офіційного запрошення Україні потрібна була згода усіх 35 країн-учасниць конвенцій, а це: 27 країн ЄС, 4 країни ЄАВТ (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн, Швейцарія), Велика Британія, Туреччина, Північна Македонія, Сербія. І відповідне рішення було ухвалено.
Ці ключові політичні рішення в контексті приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту ухвалювалися всіма країнами-партнерками надзвичайно оперативно, все відбулося буквально упродовж останнього місяця. Для нас дуже важлива як солідарність, яку виявляють країни Конвенції, так і їх безпосередня підтримка, яка допомагає Україні послідовно виконувати всі необхідні дії для запровадження європейських митних процедур”, — зазначив заступник голови Держмитслужби Владислав Суворов.
Після приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту, український бізнес зможе користуватися перевагами та спрощеннями, які має бізнес у 35 країнах Конвенції, а також під час переміщення товарів у режимі спільного транзиту працювати за принципом «один транспортний засіб — одна декларація — одна гарантія».
30 серпня Верховна Рада схвалила приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та приєднання України до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Увечері того ж дня Президент України Володимир Зеленський підписав відповідні закони.
Ще на цю тему
- 25.09.2024 Україна отримала від експорту залізорудної сировини вже понад 2 млрд доларів
- 23.08.2024 Рада ратифікувала угоду про пільговий експорт українських товарів у Велику Британію ще на 5 років
- 20.08.2024 Німеччина скоротила товарообіг із росією на користь України
- 02.07.2024 Український експорт – стабільний, імпорт – зріс: підсумки торгівлі у першому півріччі
- 02.07.2024 Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою набула чинності
- 27.06.2024 Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою почне діяти 1 липня
- 26.06.2024 Нова про вільну торгівлю між Україною і Канадою набуває чинності 1 липня
- 13.06.2024 Імпорт товарів в Україну перевищив експорт з початку року на $11 мільярдів
- 24.04.2024 Европарламент согласовал беспошлинную торговлю с Украиной на новых условиях, которые должны защитить фермеров ЕС
- 09.04.2024 ЄС погодив умови продовження вільної торгівлі з Україною з обмеженнями
- 25.03.2024 ЗМІ: посли ЄС у понеділок не домовляться про умови торгівлі з Україною
- 20.03.2024 Канада ратифікувала оновлену угоду про вільну торгівлю з Україною