UA EN

Альтернатива МАГАТ: обговорюється питання організації іншої місії на ЗАЕС

14:40 05.09.2022

Україна та Німеччина обговорюють питання організації місії ЄС та ООН на Запорізьку АЕС. 

Про це йшлося під час під час робочого візиту в Німеччину Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, де він провів зустріч із Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом, повідомляє ZN.UA з посиланням на Урядовий портал.

Сторони обговорили низку питань для підтримки України та посилення безпеки всієї Європи.

Зокрема, Україна та Німеччина обговорюють питання організації місії ЄС та ООН на Запорізьку атомну електростанцію, аби домогтися її повної демілітаризації. Це сприятиме енергетичній безпеці та енергонезалежності Європи.

Зі свого боку Олаф Шольц запевнив, що Німеччина буде підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно і в питаннях військової, і в питаннях фінансової допомоги.

1 вересня місія МАГАТЕ відвідала захоплену російськими військовими Запорізьку АЕС. Делегація, попри плани пробути там кілька днів, впоралася всього за дві з гаком години. Це викликало здивування в багатьох.

Україна досі не отримала інженерно-ядерний звіт за результатами візиту МАГАТЕ на ЗАЕС.

Після візиту моніторингової місії МАГАТЕ на Запорізьку атомну електростанцію в окупованому російськими війська Енергодарі Україна так і не почула заклику організації до демілітаризації атомного об’єкту, а сама місія не посприяла всебічному вільному висвітленню поїздки на ЗАЕС.

Експерти МАГАТЕ зафіксували численні влучання снарядів по об’єктах Запорізькій АЕС. Проте так і не було озвучено, з якого боку вівся обстріл. А російський спеціаліст по мавпах, який під виглядом "експерта-атомника" водив делегацію МАГАТЕ по ЗАЕС, доводив їм, що під час польоту снаряди розвертаються на 180 градусів, через що створюється враження, начебто обстріл здійснює Росія. 

МАГАТЕ також не дотрималось домовленості зробити все можливе для допуску незалежних ЗМІ на станцію, яких російські військові зупинили на блокпосту та не пропустили далі.
 

Ще на цю тему