Екіпаж рятувального судна «Сапфір» судитиметься в ЄСПЛ з російськими загарбниками
Члени екіпажу пошуково-рятувального судна «Cапфір» КП «Морська пошуково-рятувальна служба» (МПРС), яке в лютому було атаковане біля острова Зміїний й захоплене російськими окупантами, звернулися із позовами про захист своїх прав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).
Як пишут Порты Украины об этом повідомляє «Суспільне», скарги трьох військові капеланів, лікаря та ще однієї цивільної людини, які входили до екіпажу рятувального судна «Сапфір» і були у полоні росіян, вже спрямовані до Страсбурга.
За словами адвокатки членів екіпажу Юлії Лісової, у заявах йдеться про порушення прав на свободу, на зв’язок з родиною, тобто на приватне життя, на свободу від катувань і жорсткого поводження, а також права власності.
Наразі суд має вирішити, чи візьметься за розгляд скарги. Далі нам необхідно запастись терпінням і чекати, що справу почнуть розглядати. Це буде, на жаль, не швидко. Можливо рік, два, три чи більше. Але це треба було зробити: продемонструвати чергові порушення з боку Росії”, — наголосила Лісова.
За словами юристки, разом з клієнтами вона домагатиметься виплати компенсацій Росією.
Одне з повноважень суду, в разі якщо він погодиться з нами, що було порушення конвенції з прав людини, ухвалити рішення про сплату РФ грошової компенсації постраждалим. Чекаємо саме на такий результат. Звісно Росія не буде поспішати виконувати його, але сподіваємось рано чи пізно це станеться”, — сказала вона.
Усі 19 членів екіпажу рятувального судна «Сапфір» були звільнені з російського полону наприкінці березня, у рамках першого обміну полоненими, а у квітні рятувальне судно було повернуте Україні і відбуксоване спершу на рейд Румунського порту Суліна, а згодом — до порту Ізмаїл.
Цивільне рятувальне судно «Сапфір» перебуває на балансі Морської пошуково-рятувальної служби України. Призначене для патрулювання у відкритому морі, порятунку суден, які терплять лихо, виконання морських буксирувань суден і плавзасобів, пожежогасіння, виконання підводно-технічних робіт на глибинах до 50 метрів, порятунку людей і надання медичної допомоги постраждалим.
З моменту повномасштабного наступу РФ на Україну, з 24 лютого, «Сапфір» брав участь у рятувальних операціях на Чорному морі. Зокрема за його участі була ліквідована пожежа на борту танкера Millennial Spirit (прапор — Молдова), яка виникла в результаті ракетного обстрілу з боку Росії.
На момент викрадення судно виконувало гуманітарну місію з порятунку людей в районі острова Зміїний. З початку березня викрадене судно перебувало у порту окупованого Севастополя.
Ще на цю тему
- 25.06.2024 Росія розгромно програла в ЄСПЛ справу щодо порушень прав людини у Криму
- 25.06.2024 ЕСПЧ 25 июня объявит решение о жалобе на нарушение Россией прав человека в Крыму
- 19.06.2024 ЄСПЛ наступного тижня оголосить рішення у справі щодо порушення Росією прав людини у Криму
- 11.03.2024 Україна хоче конфіскувати майно виробника російських "Кинджалів" і вертольотів
- 20.12.2023 Суд ЄС: особам з громадянством Росії не заборонено керувати літаками у країнах Євросоюзу
- 20.12.2023 Суд ЄС відхилив позов російського олігарха Абрамовича щодо скасування санкцій
- 04.04.2023 Люксембург заморозил акции госкорпорации оккупантов "Роснано"
- 18.01.2023 Єврокомісія розглядає створення спецпрокуратури для розслідування злочину агресії Росії
- 26.09.2022 Банкова та МЗС зібрали іноземних дипломатів, щоб розказати про створення міжнародного трибуналу
- 23.08.2022 Україна подала до ЄСПЛ нові термінові вимоги проти росії щодо захисників «Азовсталі»
- 15.07.2022 Грузія не хоче «втручатися» в позов України проти Росії в суді ООН
- 15.07.2021 Еврокомиссия подала в суд на Грецию из-за низкого качества воздуха