UA EN

Постачання зброї: Україна успішно запровадила логістичну систему LOGFAS від НАТО

18:00 21.10.2022

В Україні запущено три рівні обліку постачання та використання зброї: програма LOGFAS від НАТО, «Каравай» та модуль на базі інформаційно-аналітичної системи «СОТА».

Завдяки інтеграції LOGFAS із модулем «СОТА» забезпечується повний контроль кожної одиниці зброї, що потрапляє на територію України від країн-партнерів, повідомляє ZN.UА з посиланням на Міністерство оборони.

  • Сервіс підтримки логістичних операцій LOGFAS (Logistic Functional Area Services) – інтегрований набір програмних систем, розроблений для підтримки логістичного забезпечення НАТО, використовується з 1995 року. Дозволяє збирати, зберігати, обробляти, аналізувати, відображати та розповсюджувати інформацію для підтримки логістичних операцій.
  • Модуль ІАС «СОТА» щодо моніторингу постачання Україні озброєння від країн-партнерів був уведений в дію 24 лютого 2022 року. Він дозволяє контролювати нові поставки озброєння за статусами (наприклад, готово до відвантаження, у дорозі чи отримано ЗСУ) та країнами-надавачами, аналізувати поставки зброї в часовому розрізі, за періодами взяття на озброєння, країнами-надавачами, відповідністю стандартам НАТО, віднесенням до радянських зразків озброєння тощо. Модуль передбачає можливість розрахунку постачань боєприпасів до одиниць озброєння, моніторингу виконання планів поставок, розподілу отриманого озброєння.
  • Система «Каравай» - результат спільної роботи діджитал команд України і міжнародної спільноти. Створена для управління процесу подання заявок на допомогу від України і процесу обробки цих заявок країнами-партнерами. Дозволяє ідентифікувати, яка допомога потрібна, деталі цієї допомоги.

«Ми підвищуємо взаємосумісність з Північноатлантичним альянсом на рівні стандартів і процедур. Мій вислів про те, що Україна вже де-факто стала членом НАТО – це не перебільшення. І ми будемо наполегливо рухатись далі. Нагадаю, що на останній зустрічі у форматі «Рамштайн» наші партнери високого оцінили зусилля України щодо забезпечення контролю на усіх етапах постачання та використання зброї», - сказав міністр оборони Олексій Резніков.

Наразі вже затверджена дорожня карта масштабування LOGFAS до кінця 2022 року та на 2023 рік. «Ця програма стане одним з головних інструментів цифровізації логістики у Збройних Силах і забезпечить логістичне планування не тільки міжнародної допомоги, а і повного переліку наявних в ЗСУ ресурсів», - зазначають в Міноборони. 

За інформацією відомства, зараз уже підготовлено понад 300 фахівців-операторів LOGFAS для ЗСУ. До кінця листопада буде розгорнуто 350 робочих місць операторів LOGFAS, щоб охопити всі рівні від стратегічного командування до рівня бригади.
 

Ще на цю тему